ODWAŻ SIĘ ŻYĆ DLA WOLNOŚCI

Odważ się żyć Dla Wolności

Jeśli masz problem z uzależnieniem od alkoholu, nikotyny, seksu, narkotyków, mediów…, jeśli te problemy są w Twojej rodzinie, wśród Twoich przyjaciół, znajomych albo w Twoim środowisku PRZYJDŹ, aby wspólnie modlić się o Boże miłosierdzie i łaskę uzdrowienia.

Diakonia Wyzwolenia zaprasza na comiesięczne MSZE ŚWIĘTE w intencji trzeźwości.

Terminarz na rok 2021:

01.01.2021. – godz.18:00

02.07.2021. – godz.18:00

05.02.2021. – godz.18:00

06.08.2021. – godz.18:00

05.03.2021. – godz.18:00

03.09.2021. – godz.18:00

09.04.2021. – godz.18:00

01.10.2021. – godz.18:00

07.05.2021. – godz.18:00

05.11.2021. – godz.18:00

04.06.2021. – godz.18:00

03.12.2021. – godz.18:00

Miejsce: kościół Św. Anny – 11-010 Barczewo ul. Kopernika

Zapraszamy również wszystkich członków, kandydatów i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do zamawiania Mszy Świętych w intencji trzeźwości w swoich parafiach.

Niech moc Chrystusa płynąca z Eucharystii wyzwala z lęku i umacnia nas i nasze rodziny w tym trudnym czasie.

Gosia i Janusz Szczerba

Diakonia Wyzwolenia

NIEDZIELA ŚW RODZINY – PODSUMOWANIE

27.12.2020r. w niedzielę Świętej Rodziny, święto patronalne Domowego Kościoła w kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie odbyła się uroczysta Msza Święta dla naszej wspólnoty.

Wspólnej modlitwie przewodniczył ksiądz moderator diecezjalny  Domowego Kościoła Mariusz Grabas. W homilii przypomniał on łasce płynącej z sakramentu małżeństwa. Dzięki obecności Boga nasze małżeństwa mogą rodzić piękne duchowe owoce, być źródłem miłości dla małżonków, całej rodziny, a także otoczenia.

W trakcie uroczystości odbyło się również odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Otoczyliśmy modlitwą wszystkie małżeństwa z naszej wspólnoty szczególnie te, które przeżywają trudności.

Ania i Andrzej Częczek – Para Rejonowa

Więcej wiadomości o wydarzeniu na stronie: https://archwarmia.pl/aktualnosci/niedziela-swietej-rodziny-2/

[Not a valid template]

ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE 2020/2021

W tę świętą noc spełnia się pradawna obietnica. Czas oczekiwania dobiegł końca i Dziewica wydaje na świat Mesjasza. Jezus rodzi się dla ludzkości poszukującej wolności i pokoju. Rodzi się dla każdego człowieka udręczonego grzechem, potrzebującego zbawienia i spragnionego nadziei.” (Jan Paweł II, Pasterka w Bazylice św. Piotra, 2002)

Jeśli chcesz odciągnąć człowieka od tego, co jest dla niego najważniejsze, zarzuć go stertą obowiązków. Z powodu ich nadmiaru, można wpaść w niekończącą się „bitwę”. Nie jest dobrze, gdy zgodzimy się na to, aby „bitwa” stała się całym naszym życiem.

Siostry Karmelitanki ze Spręcowa, jak co roku, przysłały podziękowanie i życzenia, przywołam ostatnie zdanie: „Życzymy odwagi św. Józefa, który w milczeniu i ufności odnalazł siłę do podążania drogą wiary za Bogiem ukrytym w Człowieczeństwie Jezusa”.

Ksiądz Franciszek Blachnicki, w czasie pobytu w obozie w Auschwitz, odnalazł Boga, w którego jak sam napisał, przestał wierzyć. „Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem…”.

 

Ks. Mariusz Grabas

Para Diecezjalna Alina i Jan Pilipienko

ODSZEDŁ DO PANA

18.12.2020 r. odszedł do Pana Roman Świtaj brat Zenona Świtaja.

Pogrzeb św.p. Romana Świtaja odbędzie się w kościele pod wezwaniem  św Jacka Odrowąża na

ul. Poznańskiej w Kętrzynie w najbliższy poniedziałek tj. 21.12.2020.

O godz. 09.00 nastąpi wystawienie ciała.

O 10.00 Msza Św. Pogrzebowa

Ceremonia odbędzie się z zachowaniem obostrzeń sanitarnych.

 

Łącząc się w żalu i smutku składamy kondolencje i wyrazy współczucia.

Alina i Jan Pilipienko- para diecezjalna

Ks. Mariusz Grabas- moderator diecezjalny

wraz z całą wspólnotą Domowego Kościoła.

Otoczmy modlitwą śp. Romana Świtaja, brata Zenona Świtaja i całą rodzinę.

NIEDZIELA ŚW RODZINY

Droga wspólnoto, zbliża się Uroczystość patronalna Domowego Kościoła, Niedziela Św Rodziny. 

Msza Św odbędzie się dla wspólnoty DK z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich w niedziele 27 grudnia godz.15.15 w kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie (górny kościół).
Prosimy o  przestrzeganie zaleceń i stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych. 
 
Alina i Jan Pilipienko- para diecezjalna

ODESZŁA DO PANA

W dniu 11.12.2020 r. odeszła do Pana śp. Danuta Korzeniewska (1951-2020),

mama Grzegorza i Marioli Korzeniowskich.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się, 14 grudnia o godz. 13.00 Mszą Świętą Żałobną w kościele w Nakomidach po czym nastąpi wyprowadzenie i pogrzeb na cmentarzu w Kętrzynie.

Łącząc się w żalu i smutku składamy kondolencje i wyrazy współczucia.

Alina i Jan Pilipienko- para diecezjalna

Ks. Mariusz Grabas- moderator diecezjalny

wraz z całą wspólnotą Domowego Kościoła. 

Otoczmy modlitwą zmarłą śp. Danutę, Grzegorza, Mariolę oraz całą rodzinę.

DWANAŚCIE SPOJRZEŃ 4 – WESOŁE REKOLEKCJE

Dzień święta patronalnego Ruchu Światło-Życie, to właściwy czas aby zatrzymać się nad korzeniami charyzmatu, które odnajdujemy w pierwszych latach kapłaństwa Ojca Franciszka i rozwinięcia przez niego metody oazowej dla ministrantów. Z doświadczenia tych oaz w latach późniejszych rozwinęło się dzieło, które dziś nosi nazwę Ruchu Światło-Życie. Tym właśnie tematem zajmuje się „czwarte spojrzenie” z cyklu „Dwunastu spojrzeń” poświęconych osobie naszego Ojca Założyciela.

 

 

ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA W REJONIE I – PODSUMOWANIE

Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie.” (Mt 10,8)

Powyższym zdaniem zakończyła się Ewangelia podczas Eucharystii w ramach adwentowego dnia skupienia w pierwszą grudniową sobotę, dla pierwszego rejonu Domowego Kościoła, w kościele bł. Honorata Koźmińskiego w Mrągowie. Oddaje ono istotę poruszonego w niej tematu powołania.

Na tę szczególną Mszę Świętą dla mrągowskiej wspólnoty przybyła nieliczna grupa jej członków, serdecznie i gorąco przywitana przez parę rejonową i moderatora rejonowego.

Zarówno przy ołtarzu jak i przez cały czas spotkania był z nami również ks. Kazimierz Przybycień MS, moderator dwóch kręgów przy parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Mrągowie.

W homilii ks. Sławomir Sokołowski skupił się na powołaniu do kapłaństwa i małżeństwa. Podkreślił, iż „oprócz tego, że katoliccy małżonkowie mają za zadanie dbać o swoich małżonków, też o byt swojej rodziny, mają dobrze wychować swoje dzieci i przekazać im wiarę, zaopiekować się starszymi, to oprócz tego mają być też niejako kapłanami. Bo mają za zadanie dbać także o swoją wspólnotę, swój kościół, na dodatek ich zadaniem jest także przede wszystkim nieść innym Chrystusa.”

W przygotowanej modlitwie wiernych wybrzmiała mocno intencja za małżeństwa i rodziny, również rodziny z Domowego Kościoła, aby czerpały ze źródła sakramentu małżeństwa i trwając w wierze, przekazywały  wiarę swoim dzieciom jak przyrzekli na Chrzcie Świętym.

Po krótkiej przerwie nastąpiła konferencja poprzedzona dłuższą spontaniczną modlitwą prowadzącego o dary Ducha Świętego. Ks. Sławomir rozwinął w niej głębię dwóch adwentowych postaw, postawę czuwania i modlitwy.

Analizując po kilku już dniach tekst konferencji w wersji elektronicznej dane mi doświadczać duchowego bogactwa zawartego w niej adwentowego przesłania. Trzy jego fragmenty przytaczam jako zaproszenie do sięgnięcia po całość:

Dla nas najważniejszym przygotowaniem do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia jest przygotowanie naszego serca na przyjęcie Zbawiciela.”

Adwent nie jest szczególnym czasem czuwania i modlitwy, gdzie tego czuwania i modlitwy jest więcej. Adwent nam tylko przypomina, że takie ma być nasze życie. Może wydawać się, że poprzeczka jest nam postawiona wysoko, że to wysoka pólka chrześcijaństwa, ale to nie jest dzień skupienia dla niedzielnych katolików, którzy rozpoczynają swoje życie z Chrystusem na poważnie. To jest dzień skupienia dla chrześcijan, którzy mają być światłem dla innych. Chrześcijan, którzy są już uczniami Chrystusa.”

Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, a może raczej: niech wasze życie będzie nieustannym czuwaniem, nie momentami czuwania. Niech wasze życie będzie modlitwą, nie poświęcaniem czasu na modlitwę.”

Spotkanie zakończyła Adoracja w formie modlitwy przeproszenia, dziękczynienia , uwielbienia i prośby. Intencje wypowiadała każdorazowo para rejonowa, a po niej zebrani w świątyni. Była też chwila na wyrażenie w milczeniu intencji niewypowiedzianych.

Część modlitewną zakończyła tradycyjna cząstka różańca w tajemnicy pierwszej radosnej Zwiastowaniu, z dopowiedzeniami.

Na rozesłanie otrzymaliśmy kapłańskie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Nie zabrakło też oczywiście krótkich rozmów tęskniących za normalnymi spotkaniami oazowiczów, na dużym placu goszczącej nas kolejny już raz dużej mrągowskiej świątyni.

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Joachim Jarmużewski

[Not a valid template]

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA

Oaza Przy Studni zaprasza do uczestnictwa w Mszach Świętych w intencji przebłagalnej o trzeźwość w naszych rodzinach, w naszych parafiach, o Boże Miłosierdzie i łaskę uzdrowienia dla osób uzależnionych.
Terminy:
15.12.2020. godz. 18:00
19.01.2021. godz. 18:00
16.02.2021. godz. 18:00
16.03.2021. godz. 18:00
20.04.2021. godz. 18:00
18.05.2021. godz. 18:00
15.06.2021. godz. 18:00
Miejsce: Kościół NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w Olsztynie, ul. Pana Tadeusza 16a.
Podczas Mszy Świętych jest możliwość przystąpienia do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
 
Zapraszamy
Gosia i Janusz Szczerba
Diakonia Wyzwolenia

MSZA ŚWIĘTA

Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą
13 grudnia godz.11.30 niedziela w parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie (górny kościół).
Intencja Mszy Św : Za małżeństwa które obchodzą swoje rocznice ślubu w danym miesiącu.
Diakonia Modlitwy zaprasza na wspólny różaniec o godz. 11.00 ( górny kościół )

Ala i Janek Pilipienko – para diecezjalna