PODZIĘKOWANIE

KOCHANI
28.10.2018 odbyła się kolejna Niedziela Świadectw, tym razem
w Gryźlinach i Stawigudzie.
Bardzo dziękujemy ks. Cezaremu Opalachowi oraz ks. Marianowi Machinkowi
za wygłoszone w tym dniu homilie.
Serdeczne Bóg zapłać dla Ali i Jarka Dąbrowskim, Asi i Pawła Letko, Gosi
i Pawła Woźnickim oraz Magdy i Darka Welke za przybliżenie naszej
wspólnoty poprzez wypowiedziane świadectwo.
Nadal gorąco prosimy o zaangażowanie się wszystkich małżeństw do
gotowości dzielenia się radością bycia w Domowym Kościele, opowiedzeniu
o działaniu Pana Jezusa w naszym życiu, o łaskach którymi Pan Bóg nas
obdarza.
Małżeństwa, które jeszcze nie napisały swoich świadectw prosimy, aby
wzięły naszą prośbę do serca i to zrobiły przesyłając je do ks. Cezarego
Opalacha na adres: cezary.opalach@uwm.edu.pl.
Otoczmy modlitwą to dzieło a także całą wspólnotę Domowego Kościoła.

Gosia i Mirek Andruszkiewicz
Gosia i Janusz Szczerba

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

Serdecznie zapraszamy członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, sympatyków i wszystkich, którym temat trzeźwości w rodzinach jest bliski na comiesięczną Mszę Świętą. Wspólnie modlimy się w intencji trzeźwości w naszych rodzinach, w parafiach i w całej ojczyźnie. Msza Święta jest sprawowana w każdy pierwszy piątek miesiąca w parafii pw. św. Anny w Barczewie (ul. Nowowiejskiego 4) o godz. 18:00. Najbliższa Msza Święta – 07.09.2018 r. Po Eucharystii świadectwo małżeństwa ze wspólnoty Domowego Kościoła.

Gosia i Janusz Szczerba
para diecezjalna warmińska DK

ŚWIADECTWO Z WAKACYJNYCH REKOLEKCJI OR III STOPNIA

Nazywamy się Edyta i Adam, jesteśmy małżeństwem od 12 lat i ósmy rok w Domowym Kościele. W te wakacje wybraliśmy się do Wadowic na rekolekcje III stopnia. Były to najpiękniejsze z dotychczasowych rekolekcji. Zawdzięczamy to przede wszystkim wspaniałym prowadzącym, Sylwii i Włodkowi, którzy stworzyli tam atmosferę przyjaźni i otwartości.
Msze Święte mieliśmy prawie codziennie w innym kościele, a co za tym idzie, również poza Wadowicami, bo tam są tylko 3 kościoły. Odwiedziliśmy Łagiewniki, Tyniec, Kalwarię Zebrzydowską i kilka okolicznych miejscowości z uroczymi kościółkami.
Konferencje codziennie prowadził ktoś inny, najczęściej zaproszeni goście z różnych diakonii, wspólnot oraz zgromadzeń zakonnych.
Każdy dzień przynosił nowe przeżycia, które trudno opisać słowami, a jeśli nawet, to i tak nie starczy miejsca.
Jednym z ciekawszych dni był ten, w którym wybraliśmy się do Kleczy Dolnej. Po Mszy była konferencja prowadzona przez dwóch kapłanów z Rwandy. To niesamowite, że Ruch Światło-Życie dociera aż tam. Przypomniały nam się słowa, które wypowiedział Jezus do Świętej Faustyny: „Polskę szczególnie umiłowałem. To z niej wyjdzie iskra, która ostatecznie przygotuje świat na Moje przyjście.” To właśnie dzięki Polakom cały świat poznaje Chrystusa. Najpierw św. Faustyna, potem św. Jan Paweł II, teraz Franciszek Blachnicki. Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami.
Jednak największym przeżyciem był dla nas Dzień Wspólnoty w Ustroniu, gdzie oprócz naszej Oazy III st. przyjechały grupy z okolicznych miejscowości, a mianowicie: Oaza Rodzin II st. i Oaza Dzieci Bożych, oraz kilka oaz młodzieżowych. Podczas Godziny Odpowiedzialności zobaczyliśmy ogromny tłum ludzi w różnym wieku, którzy przystępowali do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy czegoś takiego. Franciszek Blachnicki mówił, że w Polsce wystarczy 2 miliony abstynentów, a naród będzie trzeźwy. A teraz wyobraźmy sobie, że w całej Polsce przez całe wakacje na wszystkich rekolekcjach taki tłum ludzi przystępuje do Krucjaty!!! Jeśli to będzie się działo w takim tempie, to do 2 milionów dojdziemy szybciej, niż się spodziewamy. Może jesteśmy naiwni, ale mamy nadzieję, że dożyjemy czasów, gdy w Polsce alkohol przestanie być problemem społecznym.
Myślimy, że na pewno będziemy te rekolekcje jeszcze długo wspominać, bo po raz pierwszy zdarzyło się, że po 2 tygodniach pobytu poza domem nie chciało nam się do domu wracać.
Edyta i Adam

ROZPOCZĘCIE ROKU PRACY W MRĄGOWIE

W ostatnią niedzielę lata, 16 września, w parafii św. Katarzyny w Kętrzynie miało miejsce spotkanie inaugurujące 33 rok oazowej formacji w rejonie Mrągowo.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w zabytkowym kościele parafialnym, podczas której członkowie wspólnoty kętrzyńskiej zaangażowali się w czytanie Słowa Bożego i modlitwy wiernych oraz procesję darów. Homilię wygłosił ks. Rafał, moderator kręgu Domowego Kościoła. Przynaglił w niej uczestników Eucharystii do wytrwałego znoszenia doczesnych trosk i cierpień w drodze do nieba. Ks. Sylwester natomiast jako gospodarz miejsca przywitał serdecznie całą rejonową wspólnotę i zachęcał parafian, aby nie bali się do niej wstępować 🙂

Po części duchowej przeszliśmy do domu parafialnego na tradycyjną agapę.

Na chwilę dołączył do nas jeszcze drugi wikariusz, ks. Zbigniew, który zaprosił wszystkie pociechy oazowiczów do prowadzonej przez siebie wspólnoty dzieci Bożych 🙂

Ks. proboszcz przywitał się serdecznie z każdym z nas a w krótkim słowie wyraził uznanie, iż wśród wielu życiowych spraw znajdujemy czas, aby być bliżej Boga i ludzi. Ks. Rafał poprosił o modlitwę w intencji złożonego chorobą kapłana zaangażowanego we wspólnotę Domowego Kościoła, która natychmiast została podjęta.

Jola i Zbyszek w słowie wprowadzającym w dzielenie się duchowymi owocami przeżytych rekolekcji, nawiązali do listu kręgu centralnego zapraszającego na drogę do świętości w codzienności. Wśród wielu świadectw szczególnej wymowy nabierają słowa Janka z Mrągowa o usłyszanym zdaniu, iż Maryja przez całe życia tylko dawała. Odczytał je jako wskazówkę, że bez względu na wiek czy inne ograniczenia może i powinien nieustannie coś z siebie dla Boga i dla innych dawać 🙂

Po poczęstunku i kuluarowych rozmowach znaczna część z nas przeszła do innej sali, aby wziąć udział w przygotowanym z inicjatywy Marka z Kętrzyna szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem dorosłych i dzieci 🙂

Umocnieni radością spotkania, wspólną modlitwą i kapłańskim błogosławieństwem wyruszyliśmy w kolejny rok oazowej formacji w 10 kręgach rejonu (5 w Mrągowie, 2 w Pieckach, 2 w Kętrzynie i 1 w Biskupcu).

Z oazowymi pozdrowieniami z Mrągowa

Grzegorz Joachim Jarmużewski z rodziną

ZDJĘCIA