MSZA ŚWIĘTA WSPÓLNOTOWA

Serdecznie zapraszamy wspólnotę DK na Mszę Św w pierwszą niedzielę m-ca
2 stycznia 2022r godz 11.30 (górny kościół) parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie . 
Intencja Mszy Św : Za małżeństwa które w danym miesiącu obchodzą swoje jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa.
Diakonia Modlitwy zaprasza na wspólny różaniec przed Mszą Św o godz 11.00 (górny kościół).

Ala i Janek Pilipienko – para diecezjalna

UROCZYSTOŚĆ PATRONALNA DOMOWEGO KOŚCIOŁA

W niedzielę Świętej Rodziny wspólnota Domowego Kościoła przeżywała święto patronalne. Mszy św. w WSD „Hosianum” przewodniczył abp Józef Górzyński.

W pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu obchodzimy niedzielę Świętej Rodziny, która jest również uroczystością patronalną Domowego Kościoła będącego gałęzią rodzinną Ruchu Światło-Życie. Z tej okazji przedstawiciele wspólnoty spotkali się w Wyższym Seminarium Duchownym „Hosianum”, by uczestniczyć we Mszy św. celebrowanej przez abp. Józefa Górzyńskiego.

– Przy okazji święta patronalnego Domowego Kościoła myślimy o wszystkich rodzinach z naszej archidiecezji. Polecamy Bogu w sposób szczególny te, które przeżywają różne trudności i dylematy. Prosimy, by łaska sakramentu, który przyjęli małżonkowie, odradzała w nich siły niezbędne do tego, by stanowić świętą rodzinę, czyli taką, która podejmuje zadania z myśli Bożej, w celach określonych przez Boga, realizując swoje ziemskie powołanie – mówił metropolita warmiński.

 

Przybyłych przedstawicieli DK przywitał moderator diecezjalny ks. Mariusz Grabas. Podkreślał, że na modlitwie wspólnotowej trzeba wzywać Ducha Świętego, by towarzyszył swoim tchnieniem wszystkim rozmowom. W odniesieniu do rozpoczętego synodu wyjaśnił, że Kościół nie jest jedną z wielu organizacji i nie został powołany, by wypełniać naszą wolę, ale wolę Boga w stosunku do nas i do świata. – Niech nasz modlitwa przez orędownictwo Świętej Rodziny będzie dla nas umocnieniem na drodze słuchania tego, co Bóg mówi do nas i do Kościoła – wyjaśnial moderator.

Metropolita warmiński w homilii odnosił się do ewangelicznego wydarzenia z życia Świętej Rodziny, kiedy Jezus zagubił się w Jeruzalem, a Maryja z Józefem z bólem serca szukali Go. Podkreślał, że całymi rodzinami powinniśmy powrócić z Maryją i Józefem do Jeruzalem i przeżyć to, co oni przeżyli, by włączać Jezusa do swojego życiu nie na własnych zasadach, lecz według planu Bożego.

– Pan Jezus jak najbardziej, ale my Mu powiemy, na jakich zasadach ma w naszej rodzinie funkcjonować. Ile Mu wolno, a ile nie wolno. Trzeba znaleźć na nowo Jezusa w Jeruzalem, bo On gdzieś zagubił się nam, zagubił w naszym myśleniu – mówił metropolita warmiński.

Podkreślał, że rodziny stoją przed wieloma wyzwaniami, dlatego każdy powinien stanąć przed Jezusem w postawie gotowości wsłuchiwania się w wolę Bożą i rozeznawania, co Bóg chce, abyśmy czynili. – To jest podstawowa umiejętność życia chrześcijańskiego. Inaczej przywłaszczymy sobie to, co nie jest nasze. Nawet Boga samego. Będziemy Go wpuszczać do naszego życia na tyle, na ile chcemy. Rozumieć tak, jak my chcemy Go rozumieć. Naśladować na tyle, na ile będziemy chcieli. To nie jest problem tych, który Pana Boga nie przyjęli, lecz tych, którzy Go przyjęli, jednak na swoich zasadach. Dlatego potrzebujemy powrotu do Jerozolimy, by Pana Jezusa odnaleźć takiego, jakim naprawdę jest. I wtedy z Nim wrócić do Nazaretu, z doświadczeniem, że trzeba patrzeć na Niego jak na kogoś, od kogo słyszymy, co mamy czynić, a nie komu mówimy, co ma do spełnienia w naszym życiu. Taka jest nasza droga chrześcijanina – mówił abp Górzyński.

Za: https://olsztyn.gosc.pl/doc/7286820.Taka-jest-nasza-droga

 

ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE 2021/2022

Wobec trudności spowodowanych przez pandemię, która „niszczy rodzinę i jej intymną wspólnotę życia i miłości”, rodzina jest dziś bardziej niż kiedykolwiek znakiem czasu, a Kościół jest wezwany przede wszystkim do aktywnego wsłuchiwania się w rodziny, a jednocześnie do włączenia ich jako podmiotów troski duszpasterskiej. Należy odrzucić „głoszenie czysto teoretyczne i wyizolowane od rzeczywistych problemów ludzi”, a także przekonanie, że ewangelizacja jest zarezerwowana dla elity duszpasterskiej. Każdy ochrzczony „jest aktywnym podmiotem ewangelizacji”. Aby nieść miłość Boga rodzinom i ludziom młodym, którzy będą budować rodziny jutra, potrzebujemy pomocy samych rodzin, ich konkretnego doświadczenia życia
i komunii. Potrzebujemy małżonków obok duszpasterzy, aby szli z innymi rodzinami, aby pomagali słabszym, aby głosili,
że także w trudnościach Chrystus uobecnia się w sakramencie małżeństwa, aby obdarzać czułością,
cierpliwością i nadzieją wszystkich, w każdej sytuacji życiowej.
(Przesłanie papieża Franciszka do uczestników forum w ramach Roku „Rodzina Amoris laeticia” 9-12.06.2021 r.)

„Podnieś rękę, Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą…”

Ks. Mariusz Grabas, moderator diecezjalny DK

Para Diecezjalna Alina i Jan Pilipienko

PODZIĘKOWANIE

KOCHANI!

12.12.2021 roku odbyła się katecheza dla narzeczonych tym razem w
Parafii Bogarodzicy Dziewicy Matki Kościoła w Olsztynie.

Bardzo dziękujemy ks. dr Cezaremu Opalachowi za prowadzenie katechezy.
Serdeczne Bóg zapłać dla Gosi i Pawła Woźnickich za przybliżenie naszej
wspólnoty poprzez wypowiedziane świadectwo.

Alina i Janek Pilipienko – Para Diecezjalna
Gosia i Mirek Andruszkiewicz – Diakonia Ewangelizacji

UROCZYSTOŚĆ PATRONALNA DOMOWEGO KOŚCIOŁA

Droga Wspólnoto !

 
 
Serdecznie zapraszamy na spotkanie wspólnotę DK w Niedzielę Świętej Rodziny ( Uroczystość patronalna Domowego Kościoła ), które odbędzie się dnia 26.12.2021 r. ( niedziela ) w Wyższym Seminarium Duchownym „Hosianum” w Olsztynie.
 
Program :
14.00 Msza Św pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego.
Po mszy św spotkanie w refrektarzu seminaryjnym.

Ciasto, słodycze, owoce mile widziane.

Ala i Janek Pilipienko – para diecezjalna
Ks. Mariusz Grabas- moderator diecezjalny
 

REKOLEKCJE „KOMUNIKACJA W MAŁŻEŃSTWIE I RODZINIE”

Kochana Wspólnoto !

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje „Komunikacja w małżeństwie i rodzinie”.

Termin: 09-13.02.2022 r.

Miejsce: Wyższe Seminarium Duchowne Metropolii Warmińskiej Hosianum
w Olsztynie

Prowadzący: ks. dr Cezary Opalach

Koszt uczestnictwa: – dorośli 495,00 od osoby

Zgłoszenia przyjmują: Gosia i Mirek Andruszkiewicz tel. 609656274,
adres mail: mikrocom@yupo.pl

DZIEŃ SKUPIENIA KRĘGU DK Z DAJTEK W GIETRZWAŁDZIE

W dniach 20-21 listopada 2021r., w Gietrzwałdzie, odbył się dzień skupienia Rodzin Domowego Kościoła Krąg Dajtki. W spotkaniu uczestniczyło sześć małżeństw oraz duszpasterz Domowego Kościoła ks. Adam Brończyk.

Pobyt w Domu Maryi (DOMUS MARIAE) w Gietrzwałdzie rozpoczął się w sobotę 20 listopada uroczystą kolacją,na której gościliśmy Parę Rejonową: Alę i Jarosława Dąbrowskich . Po kolacji zawiązana została wspólnota, jak również odbyła się pierwsza konferencja oraz Apel Jasnogórski. Po krótkim odpoczynku wszyscy uczestnicy udali się na wieczorną drogę krzyżową po Błoniach Gietrzwałdzkich. Po zakończeniu drogi krzyżowej uczestnicy według uznania oddalili się w ciszy i skupieniu do swoich pokoi lub w wybrane przez siebie miejsca modlitewne.

Drugi dzień spotkania (niedziela) rozpoczął się Jutrznią, po której Rodziny udały się na śniadanie, podczas którego dzielono się wrażeniami i doznanymi łaskami Matki Bożej Gietrzwałdzkiej z poprzedniego dnia i nocy. Po śniadaniu odbyła się druga konferencja, wygłoszona przez ks. Adama. Następnie rodziny oddaliły się do swoich „namiotów” w celu nawiązania lub kontynuowania podjętego dialogu z Bogiem. Około południa uczestniczyliśmy we Mszy Św., celebrowanej przez ks. Adama. Po kolejnej konferencji odbyliśmy został dialog małżeński, uwieńczający dwudniowy pobyt Rodzin w Sanktuarium Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej.

Podczas całego dwudniowego pobytu panowała przyjazna atmosfera a uczestnikom dopisywał dobry humor. Treści pogłębiły nasze rozumienie zobowiązań, umocniona została duchowość i jedność małżeńska. Wspólna modlitwa, wspólne posiłki i przechadzki umocniły więzi pomiędzy Rodzinami a jednocześnie pokazały słabości nad którymi powinniśmy dalej pracować szukając wsparcia u Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

Na spotkanie z Chrystusem możemy iść tylko w postawie otwartej ku braciom, w postawie miłości. Źródło tylko w miłości. Chrystus nie oczekuje od nas anielskiej świętości, ale wiary i ufności, bo wtedy zwyciężamy w sobie pychę.

Waldemar

  

PODZIĘKOWANIE

KOCHANA WSPÓLNOTO

W dniach 22 i 24 listopada 2021 roku w Parafii Chrystusa Odkupiciela
Człowieka w Olsztynie odbyły się katechezy dla rodziców dzieci komunijnych.
Serdeczne Bóg zapłać za przybliżenie naszej wspólnoty poprzez
wypowiedziane świadectwo dla Romany i Marcina Cholewińskich.

Alina i Janek Pilipienko – Para Diecezjalna
Gosia i Mirek Andruszkiewicz – Diakonia Ewangelizacji

INFORMACJE DIAKONII MODLITWY

INTENCJE MODLITEWNE ZGŁOSZONE W PAŹDZIERNIKU I LISTOPADZIE 2021

2023.Módlmy się za małżeństwa naszej wspólnoty, które w październiku obchodzą jubileusze ślubów, aby wzrastały w miłości i świętości. Niech Pan Bóg błogosławi małżonkom i ich rodzinom.

2024. Prosimy o błogosławieństwo Boże dla Eweliny i jej rodziny, zdrowie i pomyślne wyniki badań lekarskich.

2025. Módlmy się o potrzebne dary Ducha Świętego opiekę Matki Bożej i Boże prowadzenie na czas rekolekcji Ewangelizacyjnych i ORAR I stopnia, aby Pan Bóg błogosławił w przygotowaniach i obdarzył swoimi łaskami wszystkie osoby biorące w nich udział.

2026. Módlmy się za duszę śp Zofii Olender, aby Pan Bóg okazał jej miłosierdzie i przyjął do swojego królestwa.

2027. Módlmy się w intencji Rafała o łaskę zdrowia , właściwą diagnozę lekarską oraz błogosławieństwo Boże każdego dnia dla niego i rodziny.

2028. Módlmy się o zdrowie dla członków rodziny Krystyny.

2029. Proszę o modlitwę w intencji ducha chrześcijańskiej wdzięczności w obliczu doświadczenia Bożego błogosławieństwa w naszej rodzinie.

2030. Módlmy się za naszą ojczyznę, aby były w niej przestrzegane prawa Boże oraz, aby ustały ataki wewnętrzne i zewnętrzne na Polskę.

2031. Módlmy się za wszystkich zmarłych ze wspólnoty Domowego Kościoła, aby mogli jak najszybciej dostąpić łaski nieba.

2032. Prosimy o łaskę zdrowia dla Dominika, Pawła i całej rodziny oraz dary Ducha Świętego dla nas wszystkich, opiekę Matki Bożej i św Józefa. Dziękujemy Panu Bogu za otrzymane już łaski i błogosławieństwo.

2033. Módlmy się o łaskę zdrowia dla małego Kubusia oraz dary Ducha Świętego dla jego rodziców.

2034. Módlmy się o łaskę zdrowia dla Edwarda i Krystyny.

2035. Módlmy się o łaskę zdrowia dla Tomka.

2036. Módlmy się o łaskę zdrowia dla Małgorzaty.

Intencje modlitewne można zgłaszać telefonicznie ( 89 5426452 ) lub na adres e-mail

( zakładka DIAKONIE-KONTAKT DIAKONIA MODLITWY )

Serdecznie pozdrawiamy

Halina i Janusz Chowaniec

HARMONOGRAM ZMIAN TAJEMNIC X, XI, XII 2021

ZGLOSZENIE-DO-DIAKONII-MODLITWY

MSZA ŚWIĘTA WSPÓLNOTOWA

Serdecznie zapraszamy wspólnotę DK na Mszę Św w pierwszą niedzielę m-ca
5 grudnia 2021r godz 11.30 (górny kościół) parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie . 
Intencja Mszy Św : Za małżeństwa które w danym miesiącu obchodzą swoje jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa.
Diakonia Modlitwy zaprasza na wspólny różaniec przed Mszą Św o godz 11.00 (górny kościół).

Ala i Janek Pilipienko – para diecezjalna