IX FILIALNA PIELGRZYMKA KWC DO GIETRZWAŁDU

IX Filialna Pielgrzymka KWC do Gietrzwałdu.

Filia pelplińska Rodzin Domowego Kościoła Ruchu Światło – Życie wraz z Diecezją Łomżyńską w sobotę 28-tego sierpnia 2021 będzie pielgrzymować z wdzięcznością za Dar Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie.
To w Gietrzwałdzie, Maryja wzywała Naród Polski do trzeźwości i odmawiania Różańca Świętego. Stańmy razem z Maryją w Jej Sanktuarium aby podprowadziła nas do Swojego Syna.
Zatem przyjedźmy do Matki Bożej
28-tego sierpnia 2021 roku na :

IX Filialną Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Gietrzwałdu.

O godz. 10:00 przy źródełku, rozpoczynamy Drogę Krzyżowej po górkach Kalwarii.

Przy kolejnych stacjach prosimy o krótkie świadectwa uczestników pielgrzymki.

– moje przeżywanie i doświadczenie wolności,
– jak Pan Jezus działa poprzez moją osobę wśród ludzi do których jestem posłany,
– czy staram się być bezinteresownym darem z siebie dla innych ludzi,
– jak rozumiem wolność i jaką wartość ona dla mnie stanowi.

Po Drodze Krzyżowej o godzinie 13.00 polecając intencje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

i wszystkich jej członków zostanie odprawiona Msza Święta w Sanktuarium.

Po Eucharystii czas wolny na posiłek. Po obiedzie w Amfiteatrze, konferencja, którą wygłosi

Pani Małgorzata Nawrocka, pedagog, dziennikarka oraz autorka kilkudziesięciu książek, scenariuszy teatralnych i szkolnych podręczników.

Pisarka zasłynęła w mediach jako manifestantka swojego zdecydowanego sprzeciwu wobec publikacji,

które jej zdaniem mają negatywny wpływ na rozwój dzieci i młodzieży.
Jako pisarka zadebiutowała tytułem „Pacynki Faustynki”, który został opublikowany w zbiorze zatytułowanym „Piórka z podwórka”. Aktualnie Małgorzata Nawrocka posiada w swoim dorobku wiele utworów napisanych specjalnie dla najmłodszych czytelników, takich jak m.in. „Warkocze Maryi”, „Urodziny Księżniczki” czy też „Dlaczego święty jest uśmiechnięty?”.
Małgorzata Nawrocka jest obecnie uznawana za specjalistkę w zakresie tzw. zagrożeń duchowych, jakie niesie za sobą określona literatura. Pisarka poświęciła temu zagadnieniu kilka swoich publikacji w których wyraziła przekonanie o dużym stopniu szkodliwości dla rozwoju duchowego popularnych książek, nierzadko uchodzących za wartościowe. Zarzuty, jakie stawia Małgorzata Nawrocka współczesnej literaturze, to przede wszystkim wypieranie Pana Boga z naszego życia, wulgaryzacja języka, erotyka przybierająca formę pornografii oraz propagowanie okultyzmu, magii, wróżbiarstwa itp.
Prywatnie Małgorzata Nawrocka jest żoną Marka Nawrockiego, razem wychowują trzy córki.

Mieszkają w Warszawie.

Od 30 lat wraz z mężem należą do domowego Kościoła Ruchu Światło Życie i są członkami

Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Plan Pielgrzymki :

10,00 Droga Krzyżowa na Kalwarii Gietrzwałdzkiej.

13,00 Msza Święta.

14,00 Czas na posiłek – obiad.

15,00 – 16,15 Czas na konferencję. Zakończenie pielgrzymki.

Zapraszamy wszystkich chętnych którym bliskie jest Dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i chęć spotkania się z Matką Bożą w Jej Sanktuarium. Ze względu na panujące zagrożenie Covid- 19 maseczki na pielgrzymce są obowiązkowe.

Cześć Niepokalanej

Moderator Filialny KWC Ks. Wacław Dokurno.
Filialna diakonia KWC Danuta i Krzysztof Śramscy.

ZAKOŃCZENIE 47 ROKU OAZOWEJ FORMACJI W DOMOWYM KOŚCIELE NA WARMII

Zakończenie 47 roku oazowej formacji w Domowym Kościele na Warmii

W upalną niedzielę 20 lipca Roku Pańskiego 2021 odbył się w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie tradycyjny dzień wspólnoty Domowego Kościoła w archidiecezji warmińskiej z racji zakończenia drugiego roku formacji w dobie dokuczających nam pandemicznych ograniczeń.

Rozpoczęło go serdeczne przywitanie oazowych małżeństw i rodzin z czterech rejonów przez parę diecezjalną Alę i Janka przy Kapliczce Objawień Matki Bożej sprzed niespełna 150 lat.

Mijając przepiękną gietrzwałdzką świątynię wyruszyliśmy na modlitwę różańcową prowadzącą nas do słynącego cudami uzdrowień źródełka aleją z kapliczkami ujmującymi 20 tajemnic. Rozważania do części chwalebnej w oparciu o nauczanie Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego przygotowali Halina i Janusz z Diakonii Modlitwy.

Odczytali oni na wstępie słowa czekającego na wrześniową beatyfikację Prymasa Tysiąclecia: „Różaniec to łańcuch bezpieczeństwa na stromej skale szczytów górskich. Nie wolno się zatrzymać na żadnej tajemnicy. Trzeba iść dalej, bo pełnia życia jest u szczytu.”

Wśród wielu tekstów na szczególną uwagę ,w nawiązaniu do oazowej postawy służby Bogu i ludziom poczynając od najbliższych, zasługuje fragment rozważań do tajemnicy trzeciej chwalebnej ‘Zesłania Ducha Świętego’: Każda praca apostolska wymaga przygotowania przez modlitwę. Modlitwa w jedności z Trójcą Świętą, z całym Kościołem, przy udziale Królowej Apostołów i Pośredniczki wszelkich łask, to dla nas wzór bezpośredniego wejścia w pracę apostolską.”

Wyjątkowy klimat, podczas przemierzania drogi z zielenią konarów drzew ponad głowami , tworzył dźwięk gitarowych strun przy śpiewie pielgrzymkowej pieśni o brzmiącym wymownie w tym miejscu refrenie: „Matko, która nas znasz z dziećmi Twymi bądź, Na drogach nam nadzieją świeć, Z Synem Twym, z nami idź!”

Delektując się widokiem rozpostartych na polanie po prawej stronie stacji Drogi Krzyżowej przeszliśmy do amfiteatru na konferencję moderatora rejonu IV ks. Andrzeja Stankiewicza , którego miało tu nie być, ale był i przemówił do nas pokrzepiającym słowem na temat dojrzałości chrześcijańskiej.

W pierwszej części swojej żywiołowej wypowiedzi podziękował nam za to, że jesteśmy i tworzymy wspólnotę Domowego Kościoła. Przekonywał nas, że ma to wielkie znaczenie dla duszpasterzy i dla całego Kościoła powszechnego.

W drugiej części podzielił się z nami słowem Bożym, którym wielu z nas dzieliło się podczas czerwcowych spotkań w kręgach (Rz 12, 1-2.9-18.21). Odczytane słowa bardzo go poruszyły i kilkakrotnie się do nich odwoływał.

W trzeciej części mówca podkreślił, że „ Pan Bóg chce, żebyśmy dążyli do doskonałości , czyli Pan Bóg chce, żebyśmy przez cały czas byli w pewnym procesie, żebyśmy cały czas działali, cały czas szli.”

Wskazał również na zdanie z cytowanego fragmentu biblijnego, które często powtarzał Błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko: „ Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj.” (Rz 12,21) I zachęcał, by wziąć je sobie jako motto naszego życia.

Kończąc zaś konferencję zaznaczył, że „nasza dojrzałość to jest świadomość tego, że zawsze jesteśmy uczniami, że zawsze możemy się czegoś nowego nauczyć, że zawsze możemy jeszcze wzrastać. I nigdy, ale to nigdy, nie jesteśmy za starzy, żeby pan Bóg mógł coś z nam zrobić.”

Na koniec zabrał też głos Andrzej, zachęcając zebranych do włączenia się w akcję zbierania podpisów w ramach sprzeciwu wobec nieetycznych posunięć naszych władz a Małgosia zachęcała do wyjazdu na rekolekcje i wspominała, jak wielkie z nich płyną korzyści.

Po dłuższej przerwie na kuluarowe rozmowy przeszliśmy do kościoła , gdzie uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej przez dwóch kapłanów: moderatora jednego z kręgów ks. Adama Brończyka oraz moderatora diecezjalnego ks. Mariusza Grabasa. Pierwszy odczytał Ewangelię (Mk 4,35-41) a drugi wygłosił homilię.

Ks. Mariusz zaczął ją od podziękowania wszystkim za miniony rok, za wytrwałość w tworzeniu Domowego Kościoła na wszystkich jego szczeblach.

Wyraził przekonanie, że „czas kryzysu to jest szansa”. Powiedział wręcz, iż „w tych najtrudniejszych momentach, kiedy wszystko, wydaje się, że zawodzi, to wtedy doświadczmy, kto tak naprawdę wtedy przy nas zostaje”.

Serdecznie zachęcił wszystkich obecnych do pozostania na braterskim spotkaniu zwanym agapą, przypominając o dwóch sytuacjach w roku, kiedy możemy przypomnieć sobie siebie i pobyć w tak dużym gronie.

A dzielenie się aktualnym odczytaniem niedzielnej Ewangelii o uciszeniu burzy na jeziorze zakończył propozycją odpowiedzi na zaproszenie Jezusa w formie krótkiej i głębokiej modlitwy: Panie Jezu, jeżeli Ty będziesz w mojej łodzi, zawsze, zawsze wsiądę.”

Pod koniec Mszy Świętej przyjęto uroczyście do wspólnoty Domowego Kościoła pięć nowych małżeństw z kręgu w Stawigudzie.

Ostatnim punktem programu było upragnione spotkanie w gościnnym ogrodzie, za starym Domem Pielgrzyma, które rok temu odbyć się nie mogło.

Czekały nas na nim przeróżne smakołyki, ognisko z pieczeniem kiełbasek, zabawy prowadzone z zapałem przez wodzireja Szymona, loteria fantowa z przeznaczeniem dochodu na fundusz rekolekcyjny, prowadzona przez Dorotę i Radka oraz Anię i Marcina z pomocą ich dzieci, a przede wszystkim radość z tak bardzo brakujących nam w ostatnim czasie rozmów z bliskimi naszym oazowym sercom osobami, z którymi łączą nas wspólnie przeżyte chwile na drogach duchowej formacji w rodzinne gałęzi Ruchu Światło-Życie.

Oby ten piękny, słoneczny dzień, ‘który dał nam Pan’ był dla nas inspiracją do coraz pełniejszego zgłębiania, podejmowania i pomnażania naszego charyzmatu i budowania na nim osobistego, małżeńskiego i rodzinnego szczęścia!

Tekst: Grzegorz Joachim Jarmużewski

Zdjęcia: Bogdan Kolz, Bogdan Chrzanowski, Danuta i Dariusz Szukała

Współpraca: Danuta i Dariusz Szukała

 

FOTORELACJA

DWANAŚCIE SPOJRZEŃ 7 – ANIOŁ STRÓŻ

Siódma audycja z cyklu „Dwanaście spojrzeń, ojciec Franciszek Blachnicki z różnych perspektyw”, opublikowana w dniu srebrnego jubileuszu zatwierdzenia przez Kościół wspólnoty konsekrowanej Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła, ukazuje rolę jaką ta wspólnota odegrała tak w życiu wewnętrznym ks. Franciszka Blachnickiego jak i w jego służbie na rzecz ożywiania Kościoła poprzez charyzmat Światło-Życie.

INFORMACJE DIAKONII MODLITWY

INTENCJE MODLITEWNE ZGŁOSZONE W CZERWCU 2021

1971. Módlmy się o łaskę uzdrowienia z sepsy dla Szymka i Piotrusia-dzieci Marysi.

1972. Módlmy się o łaskę nawrócenia dla Bartosza.

1973. Módlmy się o łaskę uzdrowienia dla Ani i jej rodziny oraz dla Czarka i jego rodziny.

1974. Módlmy się w intencji wszystkich, którzy będą przeżywali rekolekcje.

1975. Za narzeczonych Tomka i Patrycję, przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, aby dobrze przygotowali się do tego.

1976. Za rodziców przedwcześnie urodzonych trojaczków Stasia, Maję i Aleksandrę, która jest już w Domu Ojca, aby dobry i miłosierny Bóg pocieszał ich i dodawał wiary.

1977. Prosimy o modlitwę w intencji zdania egzaminów( matematyka,fizyka) przez Natalię. O dar mądrości, umiejętności, rozeznania dla niej. Polecam modlitwie również dziekanów od tych przedmiotów.

1978. Prosimy o modlitwę w intencji Karola, o uzdrowienie duszy i ciała i o pomoc Bożą w jego kłopotach.

1979. Prosimy o modlitwę w intencji nawrócenia Kuby, odnalezienia właściwej drogi w życiu.

1980. Prosimy o modlitwę, o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla naszych rodziców Lucyny i Edwarda oraz Ireny i Wacława.

1981. Proszę o mądre wybory i światło Ducha Świętego dla naszych córek.

1982. Prosimy o nawrócenie dla Oli, Kasi, Marii, Ani, Macieja. O łaskę wiary dla naszej rodziny, światło Ducha Świętego dla naszych dzieci, aby nasze dzieci dały się prowadzić w życiu Panu Bogu.

1983. Prosimy o modlitwę za wszystkich ludzi, którzy nadużywają alkoholu , o trzeźwość dla nich, wsparcie dla ich rodzin.

1984. Prosimy o światło Chrystusa w rozeznaniu naszej drogi życiowej, o łaskę wiary i budowaniu jedności małżeńskiej i rodzinnej.

1985. O wiarę oraz dary Ducha Świętego dla naszych dzieci Jakuba,Szymona i Marii.

1986. O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Janiny z okazji 60-tych urodzin.

1987. O zdrowie i błogosławieństwo dla małżonków: Adriany i Piotra oraz Laury.

1988. O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla narzeczonych:Eweliny i Krzysztofa( od 03.07.2021 małżonków).

1989. O łaskę silnej wiary dla Michała i Macieja oraz ich rodzin, aby wychowywali swoje dzieci w wierze.

1990. Za miłość w małżeństwie, o przebaczenie.

1991. Módlmy się w intencji licznych powołań kapłańskich do Wyższego seminarium Duchownego” Hosianum” w Olsztynie , aby w przyszłości nie zabrakło duszpasterzy w naszych parafiach.

1992. Módlmy się w intencji małżeństw naszej wspólnoty, które w czerwcu obchodzą jubileusze ślubów, aby Pan Bóg błogosławił im i ich rodzinom oraz obdarzał potrzebnymi łaskami każdego dnia.

1993. Módlmy się w intencji Joanny o łaskę utrzymania praw rodzicielskich do dziecka oraz o przemianę serca jej męża. Zgodnie z wolą Bożą.

Intencje modlitewne można zgłaszać telefonicznie – 89 5426452 lub na adres e-mail(zakładka DIAKONIE KONTAKT – DIAKONIA MODLITWY).

Serdecznie pozdrawiamy

Halina i Janusz Chowaniec

HARMONOGRAM ZMIAN TAJEMNIC VII, VIII, IX 2021

ZGLOSZENIE-DO-DIAKONII-MODLITWY