OGŁOSZENIA

Jeśli chcesz zamieścić  ogłoszenie lub podzielić się ważną informacją  przyślij na  adres:

 

alinapienko@gmail.com
 
 
 


Wierzące Dzieci

Część osób z listy jak wyżej była na pielgrzymce w Kaliszu w ostatnią sobotę  i zna wartość książki którą polecali osobiście (w strojach królewskich), wraz z córką, autorzy p. Wołochowiczowie. Książeczka rozeszła się błyskawicznie podobnie jak obecne tam drożdżówki.
Postanowiliśmy zakupić tę książeczkę korzystając z możliwości internetu. Aby uniknąć opłaty za każdą książkę ja zrobię jedno zamówienie  i poniesiemy jedną opłatę.
proszę  zachęcić swoje małżeństwa do zakupu, bo nawet jeżeli nie mamy już małych dzieci, to przecież możemy ją podarować swoim dzieciom lub samemu przeczytać by pomagać w wierze swoim wnukom czy wnuczkom :)

pozdrawiamy
Łucja Andrzej
para rejonowa

p.s. trochę informacji o książeczce (ma zaledwie 64 strony):

Wołochowiczowie Mariola i Piotr
WIERZĄCE DZIECI
O tym jak wychowywać dzieci do dojrzałej wiary
12,00 zł
Rok wydania:2014
Format:
127×200 mm
Stron: 64
Oprawa: miękka
Miejsce wydania: Kraków
Wydawnictwo Światło-Życie

„Jak każdy wierzący rodzic z pewnością chcesz wychować swoje dzieci na dojrzałych i wierzących ludzi. Mariola i Piotr Wołochowiczowie prezentują biblijną strategię konieczną, by to osiągnąć. Dają konkretne, sprawdzone wskazówki działań – nie przypadkiem udało im się wychować trójkę swych dzieci na osoby silne wiarą i oddane Panu. Oni zaufali zachęcie Jezusa zapisanej w Ewangelii wg św. Mateusza: „Kto ma, temu będzie dodane”. Bóg „dodaje” tym, którzy zdecydowali się mieć choćby odrobinę.
Rodzicu, przeczytaj tę książkę – pomoże Ci zaufać Bożej obietnicy!”

Koncert Debiuty – Warszawa 2 marca 2014r.

Debiuty 2014 za nami. Czwarta edycja Festiwalu zakończyła się zwycięstwem zespołu „Mocni w Wierze” z Olsztyna. Radość i pasja grania zachwyciła zarówno jury, jak i publiczność zgromadzoną w stołecznym Dobrym Miejscu. Ciesząc się z sukcesu zespołu „Mocni w Wierze”, którego wiele małżeństw należy do Domowego Kościoła pragniemy gorąco zachęcić do kupna ich najnowszej Płyty.

Nowe Płyty jak i te z Peregrynacji (Ewangelizacja Warmii) – można zakupić w sklepie:
Edan-Art Centrum Dekoracji na ul Kościuszki 6 lub na stronie internetowej – www.mocniwwierze.pl

Poniżej teledysk promujący płytę:

https://www.youtube.com/watch?v=hSTuxF8BD20

 

                    PYTAKI – GRA RODZINNA

unnamed_1.jpg
 

PYTAKI są przyjemną, prostą grą integracyjną dla całej rodziny. 

Gracze siadają razem i losują z woreczka „PYTAKI” czyli żetony, a następnie odpowiadają na wylosowane pytanie lub wykonują zadanie. Pytania dotyczą różnych dziedzin życia a refleksja nad nimi i słuchanie odpowiedzi innych zapewniają graczom:

 • Lepsze poznanie się
 • Rozwój samoświadomości emocjonalnej
 • Ćwiczenie komunikacji (słuchania, opowiadania)
 • Kształtowanie postaw empatycznych
 • Ćwiczenie cierpliwości
 • Wspieranie nauki czytania najmłodszych

Otwierasz i możesz grać

Dzięki intuicyjnej mechanice, w PYTAKI można zacząć bawić się właściwie od razu. To ważne, ponieważ wiele osób nie lubi gier ze względu na ich skomplikowane zasady. Wystarczy, że tylko jedna osoba przeczyta wcześniej instrukcję i jest w stanie wprowadzić w rozgrywkę całą rodzinę w ciągu minuty. 

Dla kogo? 

Dla całej rodziny – czterolatków, nastolatków, dla rodziców i dla dziadków.

W Pytaki można bawić się już w 2 osoby, np. mama z synem, tata z córką czy w rodzeństwie. Górnej ilości graczy właściwie nie ma. My szczególnie polecamy rozgrywki wielopokoleniowe. 

Po co?

Aby budować bliższe więzi i lepsze relacje w rodzinie, rozwijać umiejętności komunikacyjne i spędzać czas w ciepłej, przyjemnej, radosnej atmosferze.

Elementy gry: 

 • 96 PYTAKÓW (żetonów z pytaniami / zadaniami)
 • płócienny woreczek na PYTAKI
 • autorska kostka uczuć
 • kostka z oczkami
 • 6 kart uczuć
 • zapamiętnik
 • instrukcja

Tak o Pytakach, mówią ich twórcy:

Skąd się wzięły Pytaki? 

Pytaki narodziły się z naturalnej potrzeby rozmawiania, dzielenia się i pogłębiania relacji rodzinnych. Czas spędzony w przyjemnej atmosferze zabawy, którą zapewnia gra może nam w tym tylko pomóc. 

Gdy samemu przeżywa się coś dobrego i wartościowego pojawia się w nas chęć dzielenia się tym pozytywnym doświadczeniem z innymi. Po pierwszym wydaniu gry otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii od rodzin, które opowiadały nam o wspólnie spędzonym czasie na zabawie Pytakami. Było to dla nas najcenniejszym potwierdzeniem tego, że warto tworzyć i dalej rozwijać ten projekt. Ich uwagi i wskazówki pozwoliły nam także rozszerzyć to wydanie i ubogacić samą rozgrywkę

Pytakowa zabawa wciąga najbardziej opornych, zmuszając ich do odpowiedzi na zaskakujące nieraz pytania. Pytaki są najskuteczniejszym lekarstwem nanudę, pomagają przetrwać niekończące się zimowe wieczory, leczą wiosenne chrypy i grypy, rozpogadzają zachmurzone wakacyjne niebo.

POLECAMY!

Zakupu można dokonać na stronie :   http://pytaki.pl/

 

Image

W dniach 22-29 czerwca w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej odbyły się MISJE PARAFIALNE, które poprowadził Ks. Dominik Chmielewski – salezjanin, duszpasterz akademicki UKSW. Zapraszamy do wysłuchania nauk o. Dominika  na temat błogosławieństwa i przekleństwa

Odnośnik do strony : http://m.krasnobrod-sanktuarium.pl/news-view/?id=647

                                                             

 

1% dla PAWEŁKA

W I T A M Y
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przeznaczyły swój 1% na naszego chorego synka Pawełka (ur.21.03.2005 r.). Jest on chory na Rdzeniowy Zanik Mięśni – choroba genetycznie uwarunkowana w przebiegu, której dochodzi do osłabienia i zaniku mięśni a w konsekwencji do powolnej śmierci osoby. Jedyną dostępną pomocą, spowalniającą rozwój choroby, jest stała rehabilitacja. Jest ona najistotniejszym elementem opieki nad dzieckiem z tą chorobą. Pragniemy, aby Pawełek przeżywał każdy dzień z radością, aby uczył się nowych rzeczy i mógł odnosić sukcesy.
Przeznaczając 1%, dzięki Państwu Pawełek może mieć codzienną rehabilitacje, masaże, logopedię, wyjeżdżać na obozy rehabilitacyjnej oraz sprzęty, wspomagające jego funkcjonowanie w domu, przedszkolu. Prosimy o pomoc – wystarczy tylko 1% podatku na rzecz PAWEŁKA a jego życie stanie się lepsze.

Ania i Darek – Maciuś, Pawełek, Kubuś i Marysia Częczek www.dzieciom.pl
Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”
KRS 0000037904

WAŻNE w polu „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE” prosimy wpisać:

3761 Częczek Paweł

poz. 128 – PIT-28; poz. 126 – PIT-36; poz. 107 – PIT36L; poz. 126 – PIT37;
poz. 60 – PIT-38; poz. 53 – PIT 39 – prosimy wpisać:
3761 podatek 1% procent

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
  Pobierz obrazki