Z OKAZJI NARODZENIA PANA JEZUSA

„Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym.” (Jan Paweł II, Watykan, 25 grudnia 1978 roku).

Te słowa wypowiedział Jan Paweł II przeżywając pierwsze swoje Boże Narodzenie na Watykanie. Być może dla niektórych z nas, będą to pierwsze Święta przeżywane jako Żona, Mąż, jako Mama czy Tata, jako Małżeństwo, Rodzina. Każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym, ja też. I mogę być tego świadkiem. Służba w małżeństwie, w rodzinie, w kościele czy w świecie, to dobre momenty, aby dać świadectwo, że Bóg rodzi się także w moim sercu. 

„Duch, który umacnia miłość”, niech obdarowuje nas Swoimi Darami, abyśmy, wszędzie tam gdzie jesteśmy, mogli być świadkami, że „Bóg jest Miłością”. 

Szczęść Boże.

Ks. Mariusz Grabas – Moderator Diecezjalny 

Gosia i Janusz Szczerba – Para Diecezjalna

 

 

APLIKACJA WSPIERAJĄCA ADOPCJĘ DZIECKA POCZĘTEGO

Dzięki niej przez 9 miesięcy zobowiązania:
– nie zapomnisz o codziennej modlitwie
– sprawdzisz jej treść
– skorzystasz z gotowych rozważań różańcowych
– zobaczysz jak rozwija się dziecko
– usłyszysz bicie jego serca i podejrzysz go przez USG (od 6 tygodnia)
– maluch sam opowie Ci o tym, jak się czuje

aplikacjaa

Więcej informacji na stronach:

http://dlazycia.info/premiera-aplikacji-adoptuj-zycie/

http://dlazycia.info/gadzet/ulotka-aplikacji-adoptuj-zycie/

 

ŻYCIE NIENARODZONYCH-NASZA ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Szatan w trakcie egzorcyzmów mówi, że aborcja jest jednym z największych jego sukcesów w dzisiejszym świecie.

W kościele pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie zorganizowała konferencję „Życie nienarodzonych – nasza odpowiedzialność”. Podczas prelekcji podjęto trzy główne tematy, czyli istotę funkcjonowania idei ochrony życia w Polsce, zadania i rolę diakonii życia oraz zagadnienia związane z ochroną życia dzieci poczętych, zachęcając jednocześnie do podjęcia trudu duchowej adopcji dziecka poczętego zagrożonego zagładą.

Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy Różańca oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.

– Okazuje się, że mimo tego, że jesteśmy świadomi wagi ochrony życia poczętego, w zeszłorocznym czarnym marszu zauważono młodzież, a nawet dorosłych z Ruchu Światło-Życie. Czyli cały czas troska o życie umyka, a my zbyt często ulegamy ogólnikowym i zakłamanym argumentom. Stąd tak ważne są takie konferencje, podczas których mówimy o tym, iż każdy z nas jest człowiekiem od momentu poczęcia – wyjaśnia Aleksandra Prucnal.

–  Bardzo łatwo dajemy się manipulować. Nie mówi się o dziecku, a o płodzie, zlepku komórek. Nie mówi się o zabijaniu, a o aborcji, terminacji. W najważniejsze kwestie wprowadza się miękkie pojęcia, które nie przedstawiają prawdy. Nie możemy się dać oszukiwać zmianą terminów – dodaje Janusz Prucnal.

O wadze problemu zabijania dzieci nienarodzonych mówił również ks. Paweł Roszyński. – Czytałem świadectwa egzorcystów, którzy mówili wprost, że szatan w trakcie egzorcyzmów mówi, że aborcja jest jednym z największych jego sukcesów w dzisiejszym świecie i nieszanowanie życia ludzkiego. Dlatego chcemy o tym mówić – mówił.

Podkreślał, że winniśmy walczyć o przepisy prawa zabraniające aborcji. – Granice się przesuwają. W Holandii doszło do tego, że nie jest ważne, czy dziecko się jeszcze nie narodziło, czy narodziło. Prawem rodzica jest eutanazja dziecka chorego. Zaczęli od legalizowania aborcji i te granice się przesuwają – mówił.

za:http://olsztyn.gosc.pl/doc/4365861.Granice-sie-przesuwaja

NAJDOSKONALSZY WZÓR

W dziesięciu drogowskazach odnowy człowieka jest Niepokalana.

W kościele pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny odbyło się spotkanie członków Ruchu Światło-Życie archidiecezji warmińskiej, podczas którego wspólnie celebrowano dzień patronalny ruchu. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Andrzej Pluta.

Ks. Pluta przypominał, że prawdę o Niepokalanym Poczęciu Maryi można przyjąć jednie rozumem oświeconym wiarą. Kościół uroczyście ogłosił ją jako dogmat wiary w połowie XIX w. Dokonał tego papież Pius IX w 1854 r. w bulli „Ineffabilis Deus” (Niewyrażalny Bóg).

Cytował formułę iż „mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmocnego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego, została zachowana nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego, jest prawdą przez Boga objawioną i dlatego wszyscy wierni powinni w nią wytrwale i bez wahania wierzyć”.

Podkreślał, iż uroczystość ta jest świętem patronalnym nie tylko Ruchu Światło-Życie, ale też i Sodalicji Mariańskiej, służby liturgicznej ołtarza oraz Wspólnoty „Uczniowie z Emaus”.

W homilii wspominał historię Ruchu Światło-Życie. – W formacji ruchu zwracamy się do Niepokalanej. W dziesięciu drogowskazach odnowy człowieka jest Niepokalana. Doświadczamy wówczas, że Niepokalana jest dla mnie najdoskonalszym wzorem nowego człowieka oddanego całkowicie w Duchu Świętym Chrystusowi, Jego słowu i dziełu, dlatego oddaję się Jej, rozważam w Różańcu tajemnicę zbawienia i naśladuję Ją – mówił ks. Pluta.

za:http://olsztyn.gosc.pl/doc/4365966.Najdoskonalszy-wzor#Galerie

GALERIA ZDJĘĆ