DOBRE MAŁŻEŃSTWO

Jesteśmy grupą małżeństw chrześcijańskich z całej Polski. Łączy nas miłość do Boga oraz względem siebie. Przeżywamy naszą relację jako wyjątkową i szczęśliwą. Pragniemy pomagać innym małżeństwom w zbliżeniu się do Boga, a przez to w budowaniu jedności małżeńskiej. Jeśli  masz pytania, potrzebujesz pomocy Ty lub ktoś Ci bliski prosimy zajrzyj na naszą stronę: http://www.dobremalzenstwo.pl/

DIECEZJALNE SPOTKANIE OPŁATKOWE

Rodzina kształtuje życie osobiste każdego z nas, nawet w wymiarze, którego nie jesteśmy w stanie dostrzec, zrozumieć i nazwać – mówił podczas spotkania Domowego Kościoła abp Józef Górzyński.

W Wyższym Seminarium Duchownym „Hosianum” w Olsztynie w święto Chrztu Pańskiego odbyło się ​spotkanie opłatkowe członków Domowego Kościoła archidiecezji warmińskiej, podczas którego miało miejsce przyjęcie nowych rodzin do wspólnoty. Uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Józef Górzyński.

Podczas Eucharystii do wspólnoty zostały przyjęte nowe rodziny, które z rąk abp. Górzyńskiego otrzymały zapalone świece. – Błogosławieństwem chciałbym ogarnąć całe wasze środowiska, będące pod wpływem waszego życia chrześcijańskiego. Niech Pan Bóg przenika swoją mocą, mocą Ducha Świętego wszystkie wasze czyny, pragnienia, te dobre intencje, które podejmujecie. Przede wszystkim niech czyni z was swoich świadków wiary w świecie, abyście mieli tego świadomość, że formując siebie tworzycie świat dużo większy, niż świat domowy – mówił metropolita.

Abp Górzyński podkreślał, że rodzina jest fundamentem życia społecznego. – Ona kształtuje życie osobiste każdego z nas, nawet w wymiarze, którego nie jesteśmy w stanie dostrzec, zrozumieć i nazwać. W życiu rodziny realizuje się zamysł Boga. Dar nowego życia, dar miłości – one pochodzą od Stwórcy. Dlatego Jemu powierzamy tę przestrzeń naszego życia, życie rodzin naszej archidiecezji, od których zależy kształt nie tylko Kościoła, ale całej społeczności – mówił abp Górzyński.

Po Eucharystii dzieci odegrały jasełka. Ostatnim punktem świętowania była agapa.

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE REJONU MRĄGOWO

W ostatnią sobotę Roku Pańskiego 2017 w domu parafialnym najstarszej mrągowskiej parafii p.w. Świętego Wojciecha członkowie prawie wszystkich 9 kręgów Domowego Kościoła w rejonie Mrągowo przeżywali 32 spotkanie opłatkowe w swojej historii.
Szczególnym akcentem tegorocznego spotkania były przygotowane i przeprowadzone przez parę rejonową Jolę i Zbyszka jasełka, w których aktywny udział wzięli wszyscy uczestnicy. I tak najmłodsza rodzina z najstarszego kręgu wcieliła się w Świętą Rodzinę, panie w anioły. panowie w pasterzy a dzieci w owieczki. Obecni zaś trzej kapłani odczytali słowa włożone w usta Dzieciątka Jezus. Jola pełniła rolę narratora a Zbyszek żywiołowo odegrał Wilka, który pod wpływem wielkiej miłości małego Jezusa przemienił się w człowieka.
Nieodłącznym punktem było oczywiście dzielenie się opłatkiem i składanie sobie w małżeństwach i w  rodzinach świątecznych życzeń przepojonych wysłuchaną Ewangelią o Narodzeniu Pańskim tudzież duchowością małżeńską.
Oby wysłuchane i wypowiedziane dobre słowa przynosiły w naszych sercach owoce zgodne z wolą Bożą!
W trakcie agapy poszczególne kręgi zaprezentowały się śpiewając wybraną kolędę. Jeden z kręgów zrobił to nawet w formie tanecznej na chwałę Pana 🙂
Do dzieci i księży moderatorów przybył tradycyjnie Święty Mikołaj. Zanim rozdał upragnione prezenty, prosił o wiersz lub piosenkę. Jeden z chłopców obrał formę muzyczną i zagrał na skrzypcach kolędę, czym zaskarbił sobie ogromne brawa 🙂
Przed błogosławieństwem gospodarz miejsca, ks. dziekan Wiesław Świdziński wyraził wdzięczność  licznie przybyłym małżeństwom i rodzinom, szczególnie z  Kętrzyna, i zachęcił zebranych ojców do odważnego wychowywania w wierze swoich dzieci w dobie panującego kryzysu ojcostwa. 
Bożena i Grzegorz Jarmużewscy