ZAKOŃCZENIE ROKU PRACY DOMOWEGO KOŚCIOŁA DIECEZJI WARMIŃSKIEJ

 

W niedzielę 18.06.17. miało miejsce uroczyste zakończenie roku pracy i formacji Domowego Kościoła Diecezji Warmińskiej. Dorocznym już zwyczajem wydarzenie to miało miejsce w Gietrzwałdzie i jak zwykle rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty przy kapliczce objawień. Stamtąd wyruszyliśmy do źródełka odmawiając różaniec. Po różańcu krótką konferencję w sali konferencyjnej wygłosiła Para Krajowa Katarzyna i Paweł Maciejewscy: Gość Specjalny opisywanego wydarzenia. Po konferencji udaliśmy się na Eucharystię koncelebrowaną pod przewodnictwem ks. Moderatora Diecezjalnego Wojciecha Czupryńskiego, podczas której 21 małżeństw oficjalnie i uroczyście złożyło deklaracje przystąpienia do Domowego Kościoła.

Ostatnim punktem spotkania była agapa pod gołym niebem z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek oraz zabawą plenerową prowadzoną przez profesjonalnego wodzireja.

Panu Bogu niech będą dzięki za kolejny rok pracy Domowego Kościoła, wszystkim którzy przyczynili się do Jego wzrostu duchowego i liczebnego i tym którzy przygotowali to gietrzwałdzkie spotkanie  niech Pan obficie Łaskami wynagradza. A czas wakacji niech będzie odpoczynkiem z Panem Bogiem, by ponownie wyruszyć z Nim w Nowy Rok pracy 2017/ 2018.

Szczęść Boże

Marzenna i Grzegorz Zdanuk

PIOSENKA I ZNAK ROKU 2017/2018

Prezentacja piosenki i znaku roku OŻK 2017/2018

Sługa Niepokalanej

W czasie Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie po raz pierwszy są prezentowane oficjalnie hasło i piosenka kolejnego roku formacyjnego – „Sługa Niepokalanej”, ponieważ kongregacja jest czasem wspólnotowego, „ogólnoruchowego”, czytania tematu roku, by rozumieć go i realizować w konkretnych sytuacjach: latem na oazach, później podczas formacji rocznej, we własnym życiu – także po zakończeniu roku formacyjnego.

pobierz znak w formacie pdf

Piosenka roku: Sługa Niepokalanej (sł. i muz. Daniel Jezierski)

Jako piosenkę roku cały Ruch zacznie ją śpiewać od czasu Centralnej Oazy Matki.

piosenka roku tekst

Sługa_Niepokalanej_-_głosy

Sługa_Niepokalanej_A5_chwyty

ODSZEDŁ DO PANA

10.06.2017 r. odszedł do Pana śp. Józef Malanowski, tata Danusi Meler.

Łącząc się w żalu i smutku składamy kondolencje i wyrazy współczucia.

  Gosia i Janusz Szczerba- para diecezjalna

Ks. Wojsław Czupryński- moderator diecezjalny

wraz z całą wspólnotą Domowego Kościoła.

Otoczmy modlitwą zmarłego śp. Józefa, a także Danusię i całą rodzinę.

 

IDŹCIE I GŁOŚCIE

„IDŹCIE I GŁOŚCIE” to temat przewodni rekolekcji, które przeżywaliśmy w dniach od 26-28 maja 2017 roku w Lidzbarku Warmińskim, gdzie gościliśmy w Domu Pielgrzyma przy Parafii Św. Piotra i Pawła. Prowadzącymi byli Ksiądz Wojsław Czupryński Moderator Diecezjalny oraz Ala i Jarek Dąbrowscy. Każdy dzień rozpoczynał się namiotem spotkania z Panem Jezusem, codzienna Eucharystia, Jutrznia, spotkania w kręgach wszystko to sprawiło, że przeżywaliśmy te rekolekcje bardzo głęboko i w zadumie. Doświadczyliśmy bardzo mocno działania Ducha Świętego. Zrozumieliśmy, że głoszenie ewangelii, mówienie o Jezusie każdemu i wszędzie jest naszym obowiązkiem „Nie chowa się zapalonej lampy…” trzeba ją stawiać w miejscu widocznym bo przecież Chrystus jest tym Światłem, które zostało nam dane. Głosić Chrystusa oznacza przede wszystkim dawać o Nim świadectwo we własnym życiu. Święty Franciszek powiedział „… głosić ewangelię należy zawsze a tylko czasem używać do tego słów”.

W sobotę zorganizowano Wieczór Małżeński wszyscy uczestniczyliśmy w Eucharystii, podczas której odnowiliśmy przyrzeczenia małżeńskie. Po Eucharystii w Domu Pielgrzyma Ala i Jarek zorganizowali dla małżeństw uczestniczących w Wieczorze Małżeńskim randkę. Małżonkowie patrzyli sobie w oczy, przepraszali się wzajemnie i dziękowali sobie, były słodkości i pląsy przy muzyce. Było to dla nas piękne przeżycie.

Dziękujemy Ci Panie Boże za każdy dzień rekolekcji, dziękujemy za wszystkich, którzy razem z nami je przeżywali, dzięki którym pięknie i głęboko przeżywaliśmy każdy dzień. To był piękny czas, czas modlitwy i głębokich duchowych przeżyć. Pełni wdzięczności pragniemy serdecznie podziękować Księdzu Wojsławowi za jego kapłańską posługę, za wiedzę i profesjonalizm oraz za poczucie humoru. Dziękujemy Ali i Jarkowi za wrażliwość na nasze potrzeby, za otwartość i cierpliwość oraz za radość płynącą prosto z serca.

„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!”

Chwała Panu

Gosia i Mirek