MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

Już po raz 7. ulicami Olsztyna przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny, tym razem pod hasłem: „Polska rodziną silna”. Na ulice stolicy Warmii i Mazur wyszły tłumy ludzi. – Rodzina to wspaniała sprawa, w niej człowiek prawdziwie żyje i może się rozwijać przy wsparciu innych. To prawdziwe szczęście – podkreślali uczestnicy marszu. – To świadectwo, jak wielką wartością dla Kościoła, dla państwa i dla każdego z nas jest rodzina – podkreśla ks. Wojsław Czupryński, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Marsz został poprzedzony Mszą św. w kościele św. Jakuba. Modlitwie przewodniczył abp Górzyński, metropolita warmiński, który zaznaczył, że rodzina to fundament, na którym opiera się człowiek, i należy walczyć, żeby rodzina była dobrze rozumiana. – W świecie, gdzie wszyscy wszystko manifestują, nie może zabraknąć manifestacji dobra, tego, co najważniejsze – mówił arcybiskup. Pobłogosławił zebranych i podziękował im za dawanie świadectwa. – Bądźcie świadkami wiary i bądźcie z tego dumni. To jest właśnie prawdziwy i w zasadzie jedyny powód do dumy – że otrzymaliśmy Prawdę i zdolność do niesienia jej innym. Wypełnijmy nasze powołanie – apelował.

Marsz dla Życia i Rodziny uformował się na olsztyńskiej Starówce, a następnie barwny pochód przeszedł ulicami miasta do parku Centralnego, gdzie odbył się piknik rodzinny.

GALERIA ZDJĘĆ

za:https://olsztyn.gosc.pl/gal/spis/4801283.Marsz-dla-Zycia-i-Rodziny