NOWY MODERATOR RUCHY ŚWIATŁO-ŻYCIE ARCHIDIECEZJI WARMIŃSKIEJ

Dnia 22 czerwca Ks. Arcybiskup Wojciech Ziemba, Metropolita Warmiński,
mianował nowego Moderatora Diecezjalnego Ruchu Światło-Życie
Archidiecezji Warmińskiej. Został nim ks. Paweł Roszyński, który
został także mianowany wikariuszem w parafia pw. św. Krzyża w
Szczytnie.

 Księdzu Moderatorowi gratulujemy i życzymy światła Ducha Świętego
 na czas posługi oraz radości na drodze do świętości.
   Ks. Cezary Opalach-Moderator Diecezjalny DK 
   Dorota i Piotr Jasińscy-Para Diecezjalna DK
 

ZAKOŃCZENIE ROKU PRACY REJONU MRĄGOWO

Spotkanie kończące rok formacji Domowego Kościoła w Rejonie Mrągowo

   W minioną sobotę 18.06.16. Domowy Kościół Rejon Mrągowo spotkał się przy ognisku zorganizowanym przy parafii M.B. Saletyńskiej w Mrągowie, by przy zabawie i śpiewie podziękować Panu Bogu za dar kolejnego roku formacji i pracy w Kręgach. Były obecne pary z Kętrzyna z ks. Mariuszem i z Piecek. Było pieczenie kiełbasek na ognisku, ciasto, kawa, herbata. Zabawę poprowadziła Ania. Dzieci mogły pograć w piłkę czy radować się zabawą na świeżym powietrzu. Przybył też do nas ks. Jan, proboszcz parafii M.B. Saletyńskiej, któremu serdecznie dziękujemy za udzieloną gościnę. Serdeczne podziękowania należą się również naszej parze rejonowej Ani i Ryśkowi za trud organizacji tej radosnej agapy w plenerze.

   Była to okazja do zabawy, ale też do wzajemnych rozmów, lepszego poznania się, ubogacenia się drugim człowiekiem i jego doświadczeniem, do budowania wspólnoty.

   Niech wakacje będą czasem nabrania nowych sił, tych dla ciała i ducha. Pamiętajmy, że Pana Boga zawsze zapraszamy i zabieramy ze sobą na wszystkie wakacyjne dni i szlaki.

Do zobaczenia po wakacjach.

                                                                       Marzena i Grzegorz Zdanuk

ZAKOŃCZENIE ROKU PRACY

Zakończenie Roku Pracy i Formacji Domowego Kościoła

Archidiecezji Warmińskiej

   W niedzielę 12.06.16. miało miejsce w Gietrzwałdzie spotkanie Domowego Kościoła Archidiecezji Warmińskiej kończące i podsumowujące rok pracy 2015/2016.

   Spotkanie rozpoczęło się krótkim zawiązaniem wspólnoty, jak zwykle przy figurce objawień, po czym odmawiając Różaniec pod przewodnictwem moderatora diecezjalnego ks. Cezarego,  ruszyliśmy w stronę źródełka. Po Różańcu miała miejsce uroczysta Eucharystia celebrowana przez ks. Cezarego. W czasie Eucharystii do grona członków Domowego Kościoła zostały przyjęte nowe pary z kręgów pilotowanych. Zostały też przedstawione nowe pary rejonowe, a parom rejonowym kończącym posługę podziękowanie przekazała para diecezjalna. Z uwagi na to, że również para diecezjalna kończy w tym roku swoją posługę, skierowane zostały i pod jej adresem ciepłe słowa  podziękowania i wdzięczności za trud i poświęcenie.

   Po Mszy Świętej udaliśmy się na agapę pod gołym niebem, gdzie przygotowane było ognisko, kiełbaski i inne wiktuały dostarczone również przez uczestników spotkania. Można było wziąć udział w loterii fantowej, a do zabawy w rytm muzyki z różnych rejonów świata zapraszał profesjonalny wodzirej, który prowadził zabawę i do niej skutecznie zachęcał.

   Rozpoczynamy wakacje nie zapominając o Panu Bogu. Tym, którzy zamierzają uczestniczyć, czy też prowadzić różne formy wakacyjnych rekolekcji życzymy aby zaczerpnęli jak najwięcej z Bożych Darów. Wszystkim: dobrych, błogosławionych wakacji.

Z Panem Bogiem

Marzena i Grzegorz Zdanuk

[Not a valid template] [Not a valid template] [Not a valid template]

„NIE WYŚCIE MNIE WYBRALI”

„Nie wyście Mnie wybrali, ale ja was wybrałem i przeznaczyłem na to, abyście szli i owoc przynosili i by owoc w was trwał” słowa św. Jana Apostoła były mottem naszej trzyletniej  posługi .  

Dziś 12 czerwca na Zakończeniu Roku Pracy cieszymy się z namacalnych owoców, których wszyscy jesteśmy świadkami, a na które  pracowała cała wspólnota. Bez Waszego wsparcia drodzy Kapłani i małżonkowie  nasza posługa nie byłaby tak owocna i radosna.

W ciągu ostatniego roku pracy odbyły się  w 10 parafiach Niedziele Świadectw, wspólnota licznie brała udział w dziele Ewangelizacji. Owocami tego trudu  są obecnie pilotowane trzy kręgi: dwa w Olsztynie i jeden w Szczytnie. Dziś do wspólnoty dołączyły trzy kręgi z: Piecek, Bartoszyc i Barczewa.  Na początku roku wstąpiły do wspólnoty dwa kręgi z Kętrzyna. Nasza Wspólnota  liczy 34 kręgi, razem 154 małżeństwa, 4 wdowy  i 31 księży moderatorów.

Bardzo dziękujemy wszystkim małżeństwom dającym świadectwa, parom pilotującym, które pilotowały i pilotują nowe kręgi . Dziękujemy animatorom i członkom poszczególnych diakonii za prace, trud i  Wszystkim za wsparcie modlitewne, gdyż prawie 100 % naszej wspólnoty należy do Diakonii Modlitwy. Dziękujemy również małżeństwom za wypełnianie zobowiązań wynikających z przynależności do wspólnoty, które są drogą do świętości.

Bardzo dziękujemy wszystkim Księżom Moderatorom Kręgów za ich trud, poświęcony czas, wytrwałe wspieranie nas na drodze formacji. Szczególne podziękowania  składamy ks. Robertowi Kaniowskiemu, ks. Markowi Kępie i ks. Wojsławowi Czupryńskiemu-Moderatorom Rejonowym, którzy byli doradcami duchowymi naszych ustępujących Par Rejonowych.

Dziękujemy Łucji i Andrzejowi Grabowskim, Ani i Rysiowi Musik oraz Grażynce i Robertowi Niedźwieckim za ich trzyletnia posługę i rzetelne wypełnianie obowiązków z nią związanych.

Jesteśmy bardzo wdzięczni ks. Cezaremu  za ogrom pracy jaki włożył w tak liczne Niedziele Świadectw, w dzieło Ewangelizacji. Dziękujemy za Jego obecność na Dniach Wspólnoty Krajowych, Filialnych, Diecezjalnych, Rejonowych. Zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie duchowe i modlitewne-Bóg zapłać.

17  i 19.05. 2016 r. odbyły się spotkania Rejonów, na których  zostały przeprowadzone wybory nowych par rejonowych. W Rejonie Katedra nową Parą Rejonową zostali Małgorzata i Paweł Woźniccy, w Rejonie Odkupiciel Joanna i Paweł Letko, w Rejonie Mrągowo Jolanta i Zbigniew Krajczyńscy.  Nowym parom bardzo dziękujemy i  życzymy światła Ducha Świętego na czas posługi.

Bardzo dziękujemy również parom, które wyraziły gotowość podjęcia posługi pary diecezjalnej, z trzech przedstawionych kandydatur ks. Arcybiskup wskaże nową Parę Diecezjalną.

Wszystkie pary odpowiedzialne swoją posługę rozpoczną 3.09.16 r. w Glotowie podczas Uroczystego Rozpoczęcia Roku Pracy.

Dorota i Piotr Jasińscy