ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE 2020/2021

W tę świętą noc spełnia się pradawna obietnica. Czas oczekiwania dobiegł końca i Dziewica wydaje na świat Mesjasza. Jezus rodzi się dla ludzkości poszukującej wolności i pokoju. Rodzi się dla każdego człowieka udręczonego grzechem, potrzebującego zbawienia i spragnionego nadziei.” (Jan Paweł II, Pasterka w Bazylice św. Piotra, 2002)

Jeśli chcesz odciągnąć człowieka od tego, co jest dla niego najważniejsze, zarzuć go stertą obowiązków. Z powodu ich nadmiaru, można wpaść w niekończącą się „bitwę”. Nie jest dobrze, gdy zgodzimy się na to, aby „bitwa” stała się całym naszym życiem.

Siostry Karmelitanki ze Spręcowa, jak co roku, przysłały podziękowanie i życzenia, przywołam ostatnie zdanie: „Życzymy odwagi św. Józefa, który w milczeniu i ufności odnalazł siłę do podążania drogą wiary za Bogiem ukrytym w Człowieczeństwie Jezusa”.

Ksiądz Franciszek Blachnicki, w czasie pobytu w obozie w Auschwitz, odnalazł Boga, w którego jak sam napisał, przestał wierzyć. „Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem…”.

 

Ks. Mariusz Grabas

Para Diecezjalna Alina i Jan Pilipienko