IX FILIALNA PIELGRZYMKA KWC DO GIETRZWAŁDU

IX Filialna Pielgrzymka KWC do Gietrzwałdu.

Filia pelplińska Rodzin Domowego Kościoła Ruchu Światło – Życie wraz z Diecezją Łomżyńską w sobotę 28-tego sierpnia 2021 będzie pielgrzymować z wdzięcznością za Dar Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie.
To w Gietrzwałdzie, Maryja wzywała Naród Polski do trzeźwości i odmawiania Różańca Świętego. Stańmy razem z Maryją w Jej Sanktuarium aby podprowadziła nas do Swojego Syna.
Zatem przyjedźmy do Matki Bożej
28-tego sierpnia 2021 roku na :

IX Filialną Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Gietrzwałdu.

O godz. 10:00 przy źródełku, rozpoczynamy Drogę Krzyżowej po górkach Kalwarii.

Przy kolejnych stacjach prosimy o krótkie świadectwa uczestników pielgrzymki.

– moje przeżywanie i doświadczenie wolności,
– jak Pan Jezus działa poprzez moją osobę wśród ludzi do których jestem posłany,
– czy staram się być bezinteresownym darem z siebie dla innych ludzi,
– jak rozumiem wolność i jaką wartość ona dla mnie stanowi.

Po Drodze Krzyżowej o godzinie 13.00 polecając intencje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

i wszystkich jej członków zostanie odprawiona Msza Święta w Sanktuarium.

Po Eucharystii czas wolny na posiłek. Po obiedzie w Amfiteatrze, konferencja, którą wygłosi

Pani Małgorzata Nawrocka, pedagog, dziennikarka oraz autorka kilkudziesięciu książek, scenariuszy teatralnych i szkolnych podręczników.

Pisarka zasłynęła w mediach jako manifestantka swojego zdecydowanego sprzeciwu wobec publikacji,

które jej zdaniem mają negatywny wpływ na rozwój dzieci i młodzieży.
Jako pisarka zadebiutowała tytułem „Pacynki Faustynki”, który został opublikowany w zbiorze zatytułowanym „Piórka z podwórka”. Aktualnie Małgorzata Nawrocka posiada w swoim dorobku wiele utworów napisanych specjalnie dla najmłodszych czytelników, takich jak m.in. „Warkocze Maryi”, „Urodziny Księżniczki” czy też „Dlaczego święty jest uśmiechnięty?”.
Małgorzata Nawrocka jest obecnie uznawana za specjalistkę w zakresie tzw. zagrożeń duchowych, jakie niesie za sobą określona literatura. Pisarka poświęciła temu zagadnieniu kilka swoich publikacji w których wyraziła przekonanie o dużym stopniu szkodliwości dla rozwoju duchowego popularnych książek, nierzadko uchodzących za wartościowe. Zarzuty, jakie stawia Małgorzata Nawrocka współczesnej literaturze, to przede wszystkim wypieranie Pana Boga z naszego życia, wulgaryzacja języka, erotyka przybierająca formę pornografii oraz propagowanie okultyzmu, magii, wróżbiarstwa itp.
Prywatnie Małgorzata Nawrocka jest żoną Marka Nawrockiego, razem wychowują trzy córki.

Mieszkają w Warszawie.

Od 30 lat wraz z mężem należą do domowego Kościoła Ruchu Światło Życie i są członkami

Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Plan Pielgrzymki :

10,00 Droga Krzyżowa na Kalwarii Gietrzwałdzkiej.

13,00 Msza Święta.

14,00 Czas na posiłek – obiad.

15,00 – 16,15 Czas na konferencję. Zakończenie pielgrzymki.

Zapraszamy wszystkich chętnych którym bliskie jest Dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i chęć spotkania się z Matką Bożą w Jej Sanktuarium. Ze względu na panujące zagrożenie Covid- 19 maseczki na pielgrzymce są obowiązkowe.

Cześć Niepokalanej

Moderator Filialny KWC Ks. Wacław Dokurno.
Filialna diakonia KWC Danuta i Krzysztof Śramscy.

ZAKOŃCZENIE 47 ROKU OAZOWEJ FORMACJI W DOMOWYM KOŚCIELE NA WARMII

W upalną niedzielę 20 czerwca Roku Pańskiego 2021 odbył się w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie tradycyjny dzień wspólnoty Domowego Kościoła w archidiecezji warmińskiej z racji zakończenia drugiego roku formacji w dobie dokuczających nam pandemicznych ograniczeń.

Rozpoczęło go serdeczne przywitanie oazowych małżeństw i rodzin z czterech rejonów przez parę diecezjalną Alę i Janka przy Kapliczce Objawień Matki Bożej sprzed niespełna 150 lat.

Mijając przepiękną gietrzwałdzką świątynię wyruszyliśmy na modlitwę różańcową prowadzącą nas do słynącego cudami uzdrowień źródełka aleją z kapliczkami ujmującymi 20 tajemnic. Rozważania do części chwalebnej w oparciu o nauczanie Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego przygotowali Halina i Janusz z Diakonii Modlitwy.

Odczytali oni na wstępie słowa czekającego na wrześniową beatyfikację Prymasa Tysiąclecia: „Różaniec to łańcuch bezpieczeństwa na stromej skale szczytów górskich. Nie wolno się zatrzymać na żadnej tajemnicy. Trzeba iść dalej, bo pełnia życia jest u szczytu.”

Wśród wielu tekstów na szczególną uwagę ,w nawiązaniu do oazowej postawy służby Bogu i ludziom poczynając od najbliższych, zasługuje fragment rozważań do tajemnicy trzeciej chwalebnej ‘Zesłania Ducha Świętego’: Każda praca apostolska wymaga przygotowania przez modlitwę. Modlitwa w jedności z Trójcą Świętą, z całym Kościołem, przy udziale Królowej Apostołów i Pośredniczki wszelkich łask, to dla nas wzór bezpośredniego wejścia w pracę apostolską.”

Wyjątkowy klimat, podczas przemierzania drogi z zielenią konarów drzew ponad głowami , tworzył dźwięk gitarowych strun przy śpiewie pielgrzymkowej pieśni o brzmiącym wymownie w tym miejscu refrenie: „Matko, która nas znasz z dziećmi Twymi bądź, Na drogach nam nadzieją świeć, Z Synem Twym, z nami idź!”

Delektując się widokiem rozpostartych na polanie po prawej stronie stacji Drogi Krzyżowej przeszliśmy do amfiteatru na konferencję moderatora rejonu IV ks. Andrzeja Stankiewicza , którego miało tu nie być, ale był i przemówił do nas pokrzepiającym słowem na temat dojrzałości chrześcijańskiej.

W pierwszej części swojej żywiołowej wypowiedzi podziękował nam za to, że jesteśmy i tworzymy wspólnotę Domowego Kościoła. Przekonywał nas, że ma to wielkie znaczenie dla duszpasterzy i dla całego Kościoła powszechnego.

W drugiej części podzielił się z nami słowem Bożym, którym wielu z nas dzieliło się podczas czerwcowych spotkań w kręgach (Rz 12, 1-2.9-18.21). Odczytane słowa bardzo go poruszyły i kilkakrotnie się do nich odwoływał.

W trzeciej części mówca podkreślił, że „ Pan Bóg chce, żebyśmy dążyli do doskonałości , czyli Pan Bóg chce, żebyśmy przez cały czas byli w pewnym procesie, żebyśmy cały czas działali, cały czas szli.”

Wskazał również na zdanie z cytowanego fragmentu biblijnego, które często powtarzał Błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko: „ Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj.” (Rz 12,21) I zachęcał, by wziąć je sobie jako motto naszego życia.

Kończąc zaś konferencję zaznaczył, że „nasza dojrzałość to jest świadomość tego, że zawsze jesteśmy uczniami, że zawsze możemy się czegoś nowego nauczyć, że zawsze możemy jeszcze wzrastać. I nigdy, ale to nigdy, nie jesteśmy za starzy, żeby pan Bóg mógł coś z nam zrobić.”

Na koniec zabrał też głos Andrzej, zachęcając zebranych do włączenia się w akcję zbierania podpisów w ramach sprzeciwu wobec nieetycznych posunięć naszych władz a Małgosia zachęcała do wyjazdu na rekolekcje i wspominała, jak wielkie z nich płyną korzyści.

Po dłuższej przerwie na kuluarowe rozmowy przeszliśmy do kościoła , gdzie uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej przez dwóch kapłanów: moderatora jednego z kręgów ks. Adama Brończyka oraz moderatora diecezjalnego ks. Mariusza Grabasa. Pierwszy odczytał Ewangelię (Mk 4,35-41) a drugi wygłosił homilię.

Ks. Mariusz zaczął ją od podziękowania wszystkim za miniony rok, za wytrwałość w tworzeniu Domowego Kościoła na wszystkich jego szczeblach.

Wyraził przekonanie, że „czas kryzysu to jest szansa”. Powiedział wręcz, iż „w tych najtrudniejszych momentach, kiedy wszystko, wydaje się, że zawodzi, to wtedy doświadczmy, kto tak naprawdę wtedy przy nas zostaje”.

Serdecznie zachęcił wszystkich obecnych do pozostania na braterskim spotkaniu zwanym agapą, przypominając o dwóch sytuacjach w roku, kiedy możemy przypomnieć sobie siebie i pobyć w tak dużym gronie.

A dzielenie się aktualnym odczytaniem niedzielnej Ewangelii o uciszeniu burzy na jeziorze zakończył propozycją odpowiedzi na zaproszenie Jezusa w formie krótkiej i głębokiej modlitwy: Panie Jezu, jeżeli Ty będziesz w mojej łodzi, zawsze, zawsze wsiądę.”

Pod koniec Mszy Świętej przyjęto uroczyście do wspólnoty Domowego Kościoła pięć nowych małżeństw z kręgu w Stawigudzie.

Ostatnim punktem programu było upragnione spotkanie w gościnnym ogrodzie, za starym Domem Pielgrzyma, które rok temu odbyć się nie mogło.

Czekały nas na nim przeróżne smakołyki, ognisko z pieczeniem kiełbasek, zabawy prowadzone z zapałem przez wodzireja Szymona, loteria fantowa z przeznaczeniem dochodu na fundusz rekolekcyjny, prowadzona przez Dorotę i Radka oraz Anię i Marcina z pomocą ich dzieci, a przede wszystkim radość z tak bardzo brakujących nam w ostatnim czasie rozmów z bliskimi naszym oazowym sercom osobami, z którymi łączą nas wspólnie przeżyte chwile na drogach duchowej formacji w rodzinne gałęzi Ruchu Światło-Życie.

Oby ten piękny, słoneczny dzień, ‘który dał nam Pan’ był dla nas inspiracją do coraz pełniejszego zgłębiania, podejmowania i pomnażania naszego charyzmatu i budowania na nim osobistego, małżeńskiego i rodzinnego szczęścia!

Tekst: Grzegorz Joachim Jarmużewski

Zdjęcia: Bogdan Kolz, Bogdan Chrzanowski, Danuta i Dariusz Szukała

Współpraca: Danuta i Dariusz Szukała

FOTORELACJA

DWANAŚCIE SPOJRZEŃ 7 – ANIOŁ STRÓŻ

Siódma audycja z cyklu „Dwanaście spojrzeń, ojciec Franciszek Blachnicki z różnych perspektyw”, opublikowana w dniu srebrnego jubileuszu zatwierdzenia przez Kościół wspólnoty konsekrowanej Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła, ukazuje rolę jaką ta wspólnota odegrała tak w życiu wewnętrznym ks. Franciszka Blachnickiego jak i w jego służbie na rzecz ożywiania Kościoła poprzez charyzmat Światło-Życie.

INFORMACJE DIAKONII MODLITWY

INTENCJE MODLITEWNE ZGŁOSZONE W CZERWCU 2021

1971. Módlmy się o łaskę uzdrowienia z sepsy dla Szymka i Piotrusia-dzieci Marysi.

1972. Módlmy się o łaskę nawrócenia dla Bartosza.

1973. Módlmy się o łaskę uzdrowienia dla Ani i jej rodziny oraz dla Czarka i jego rodziny.

1974. Módlmy się w intencji wszystkich, którzy będą przeżywali rekolekcje.

1975. Za narzeczonych Tomka i Patrycję, przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, aby dobrze przygotowali się do tego.

1976. Za rodziców przedwcześnie urodzonych trojaczków Stasia, Maję i Aleksandrę, która jest już w Domu Ojca, aby dobry i miłosierny Bóg pocieszał ich i dodawał wiary.

1977. Prosimy o modlitwę w intencji zdania egzaminów( matematyka,fizyka) przez Natalię. O dar mądrości, umiejętności, rozeznania dla niej. Polecam modlitwie również dziekanów od tych przedmiotów.

1978. Prosimy o modlitwę w intencji Karola, o uzdrowienie duszy i ciała i o pomoc Bożą w jego kłopotach.

1979. Prosimy o modlitwę w intencji nawrócenia Kuby, odnalezienia właściwej drogi w życiu.

1980. Prosimy o modlitwę, o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla naszych rodziców Lucyny i Edwarda oraz Ireny i Wacława.

1981. Proszę o mądre wybory i światło Ducha Świętego dla naszych córek.

1982. Prosimy o nawrócenie dla Oli, Kasi, Marii, Ani, Macieja. O łaskę wiary dla naszej rodziny, światło Ducha Świętego dla naszych dzieci, aby nasze dzieci dały się prowadzić w życiu Panu Bogu.

1983. Prosimy o modlitwę za wszystkich ludzi, którzy nadużywają alkoholu , o trzeźwość dla nich, wsparcie dla ich rodzin.

1984. Prosimy o światło Chrystusa w rozeznaniu naszej drogi życiowej, o łaskę wiary i budowaniu jedności małżeńskiej i rodzinnej.

1985. O wiarę oraz dary Ducha Świętego dla naszych dzieci Jakuba,Szymona i Marii.

1986. O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Janiny z okazji 60-tych urodzin.

1987. O zdrowie i błogosławieństwo dla małżonków: Adriany i Piotra oraz Laury.

1988. O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla narzeczonych:Eweliny i Krzysztofa( od 03.07.2021 małżonków).

1989. O łaskę silnej wiary dla Michała i Macieja oraz ich rodzin, aby wychowywali swoje dzieci w wierze.

1990. Za miłość w małżeństwie, o przebaczenie.

1991. Módlmy się w intencji licznych powołań kapłańskich do Wyższego seminarium Duchownego” Hosianum” w Olsztynie , aby w przyszłości nie zabrakło duszpasterzy w naszych parafiach.

1992. Módlmy się w intencji małżeństw naszej wspólnoty, które w czerwcu obchodzą jubileusze ślubów, aby Pan Bóg błogosławił im i ich rodzinom oraz obdarzał potrzebnymi łaskami każdego dnia.

1993. Módlmy się w intencji Joanny o łaskę utrzymania praw rodzicielskich do dziecka oraz o przemianę serca jej męża. Zgodnie z wolą Bożą.

Intencje modlitewne można zgłaszać telefonicznie – 89 5426452 lub na adres e-mail(zakładka DIAKONIE KONTAKT – DIAKONIA MODLITWY).

Serdecznie pozdrawiamy

Halina i Janusz Chowaniec

HARMONOGRAM ZMIAN TAJEMNIC VII, VIII, IX 2021

ZGLOSZENIE-DO-DIAKONII-MODLITWY

ZAKOŃCZENIE ROKU FORMACYJNEGO W REJONIE MRĄGOWO

Zakończenie 35 roku oazowej formacji w mrągowskim rejonie Domowego Kościoła.
W ciepłą i słoneczną sobotę 19 czerwca wspólnota rejonu mrągowskiego spotkała się na Eucharystii i agapie w parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Mrągowie, by dziękować Bogu za kolejny rok oazowej formacji w Domowym Kościele.
Mszę Świętą sprawowało trzech kapłanów: moderator rejonowy ks. Sławomir Sokołowski, moderator dwóch kręgów goszczącej nas parafii ks. Kazimierz Przybycień MS oraz warmiński neoprezbiter ks. Grzegorz Antczak.
Para rejonowa serdecznie przywitała wszystkich zebranych ze szczególnym uwzględnieniem skupionej przy parafii Błogosławionego Honorata Koźmińskiego w Mrągowie oazowej młodzieży, która czynnie włączyła się w służbę liturgiczną i śpiew psalmu, którego fragment odzwierciedla istotę skierowanych do słuchaczy słów: „Szukającym Pana niczego nie zabraknie.” (Ps 34,11)
Ewangelię uroczyście odczytał i płomienną homilię wygłosił najmłodszy z celebransów, ks. Grzegorz. Wyszedł przed ołtarz i mówił z pamięci, używając żywiołowego sposobu komunikacji. Opierając się na Ewangelii dnia (Mt 6, 24-34) pozostawił nam w krótkim czasie wiele cennych myśli przydatnych w naszej dalszej pracy nad chrześcijańską dojrzałością osobistą oraz w małżeństwie i w rodzinie.
Kilka z nich warto w ramach ‘ocalenia od zapomnienia’, dla duchowego dobra, przytoczyć:
„Rozumienie Ewangelii musi mieć też element racjonalny.”
„ W swoim życiu muszę mieć pewne plany, założenia. Muszę też pracować, żeby się utrzymać.”
„Chodzi o to, żeby to co ja robię nie wyeliminowało możliwości działania Pana Boga.”
„Zrobić to, co muszę i resztę zostawić Panu Bogu i wtedy w moje życie Pan Bóg będzie przychodził ze swoją łaską, ze swoimi darami.”
„Nie chodzi o to, żeby teraz Pan Bóg za mnie wszystko zrobił. To byłoby bluźnierstwem!”
„Moje życie ostatecznie ode mnie nie zależy .”
„Mogę zrobić wiele rzeczy. I powinienem. Tyle, ile po prostu mogę. Ale to jest tylko część. Druga część należy do Niego.”
„Na tym polega życie chrześcijanina, że ja jako chrześcijanin daję w swoim życiu przestrzeń dla Pana Boga, a On tą przestrzeń będzie chciał zapełnić miłością , nadzieją, pokojem.”
Nie mogło też przy spotkaniu z świeżo wyświeconym kapłanem zabraknąć prymicyjnego błogosławieństwa z nieodłącznym rozdawaniem przy tej okazji okolicznościowych obrazków, na których wypisane zostały słowa: „ Starość jest czcigodna nie przez długowieczność i liczbą lat się jej nie mierzy: sędziwością u człowieka jest mądrość, a miarą starości życie nieskalane.” (Mdr 4, 8-9)
Bezpośrednio po nim nastąpiła Adoracja Najświętszego Sakramentu w formie modlitwy spontanicznej, zainicjowanej przez moderatora rejonowego. On również ponownie nas, na wakacyjne rozesłanie, pobłogosławił.
Marzenna i Grzegorz jeszcze raz ,na koniec duchowej części rejonowego dnia wspólnoty, wszystkim za wszystko podziękowali i zaprosili do wspólnego zdjęcia na schodach świątyni, z których rozpościera się przepiękny widok na najwyższe mrągowskie wzniesienie – Górę Czterech Wiatrów.
Szczególnej wymowy nabrały słowa Grzegorza skierowane do oazowej młodzieży, by w przyszłości zasiliła szeregi starzejących się kręgów Domowego Kościoła.
Posiliwszy się na duchu przyszła pora posilenia się na ciele w ramach tradycyjnej agapy w ogrodzie przy domu parafialnym. Oprócz napojów i słodkości częstowano się bigosem oraz kiełbaskami z grilla tocząc, po czasie pandemicznych ograniczeń, długie rozmowy na wiele ważnych tematów, w duchu słów znanego benedyktyna Ojca Leona Knabita: „Każdy człowiek staje na naszej drodze nie przez przypadek. Każde spotkanie jest darem Boga.”
Do rąk naszych trafił też 163 numer naszego kwartalnika, trzymany z namaszczeniem przez ks. Sławomira. Oby jego czytelnicza postawa udzieliła się i nam!
Tekst: Grzegorz Joachim Jarmużewski
Zdjęcia: Marzenna Zdanuk, Grzegorz Joachim Jarmużewski
Współpraca: Dariusz Szukała

„SZYBKI KURS MIŁOŚCI BOŻEJ” – PODSUMOWANIE

W dniach 11-12.06.2021r w Wyższym Seminarium Duchownym Hosianum w Olsztynie odbyły się mini-rekolekcje „ Szybki kurs miłości Bożej” zorganizowane przez Małgosię i Mirka Andruszkiewiczów z Diakonii Ewangelizacji oraz ks. Cezarego Opalacha.

Słuchaliśmy o niepojętej miłości Boga do nas, miłości, która przemienia, ożywia, uzdalnia nas do stawania się Nowym Człowiekiem.

Na spotkaniu kręgów dzieliliśmy się doświadczeniem tej miłości w życiu osobistym i małżeńskim. W trakcie dialogu małżeńskiego przypomnieliśmy sobie o naszej wzajemnej miłości.

Był to czas przebywania w Bożej obecności, adoracji Chrystusa, ponownego zawierzenia Mu naszego życia, małżeństwa, rodziny, pracy i dnia codziennego.

Był to również czas przebywanie we wspólnocie, wyrwania się choć na chwilę z codziennych obowiązków, przystanięcia i wsłuchania w głos Tego, który wypełnia głód naszych serc.

Ania i Andrzej Częczek.

ODSZEDŁ DO PANA

W dniu 14 czerwca 2021 zmarł śp. Jan Milnerowicz tata Beaty Adrjan.
 
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w czwartek 17 czerwca 2021r.
o godz. 9.45 w kaplicy na ul. Mariańskiej w Olsztynie.
Następnie odbędzie się msza św. w Katedrze.
Po mszy ciało zmarłego zostanie pochowane
na cmentarzu komunalnym przy ul. Poprzecznej w Olsztynie.

Łącząc się w żalu i smutku składamy kondolencje i wyrazy współczucia.

Alina i Jan Pilipienko- para diecezjalna

Ks. Mariusz Grabas- moderator diecezjalny

wraz z całą wspólnotą Domowego Kościoła.

Otoczmy modlitwą śp. Jan Milnerowicz, tatę  Beaty Adrjan i całą rodzinę.

ODESZŁA DO PANA

Z głębokim żalem zawiadamiamy że dnia 11 czerwca 2021 r. zmarła śp. Teresa Roszczyk, mama Lidki Wiechowskiej z kręgu Mrągowo.

Wyprowadzenie ciała z Domu Pogrzebowego „HERMES”
odbędzie się dnia 15 czerwca o godz. 12.00.
Msza święta Pogrzebowa odprawiona zostanie o godz. 12.15 w Kościele św. Wojciecha.

Różaniec w Domu Pogrzebowym „HERMES” odmówiony zostanie dnia 13 i 14 czerwca o godz 17.00 oraz dnia 15 czerwca o godz. 11.00.

Łącząc się w żalu i smutku składamy kondolencje i wyrazy współczucia.

Alina i Jan Pilipienko- para diecezjalna

Ks. Mariusz Grabas- moderator diecezjalny

wraz z całą wspólnotą Domowego Kościoła.

Otoczmy modlitwą zmarłą śp. Teresę Roszczyk, Lidkę oraz całą rodzinę.

 

ZAKOŃCZENIE ROKU FORMACYJNEGO

Droga Wspólnoto !
 
 
Serdecznie zapraszamy wspólnotę Domowego Kościoła  na zakończenie roku formacyjnego 20 czerwca 2021r w Gietrzwałdzie. 
 
Program dnia:
 
10.00 – Rozpoczęcie przy kaplicy objawień 
          – Różaniec  
11.00 – 12.00 – Konferencja (amfiteatr )
12.30 – Msza Św. w Bazylice Narodzenia  NMP w Gietrzwałdzie.
Agapa mile widziane słodkości.
 

Alina i Jan Pilipienko- para diecezjalna

Ks. Mariusz Grabas- moderator diecezjalny

 

INFORMACJE DIAKONII MODLITWY

INTENCJE MODLITEWNE ZGŁOSZONE W KWIETNIU I MAJU 2021

1957. Prosimy bardzo o żarliwą modlitwę za Marcina, męża Ewy o łaskę zdrowia .Jest w szpitalu covidowym .

1958.Módlmy się w intencji śp. Eugeniusza Nakielskiego, aby Pan Bóg okazał mu miłosierdzie i wprowadził do królestwa niebieskiego, a rodzinie zmarłego udzielił błogosławieństwa.

1959. Módlmy się w intencji małżeństw Domowego Kościoła , które w kwietniu obchodzą jubileusze ślubów , aby Pan Bóg udzielił małżeństwom potrzebnych łask do wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz błogosławił ich rodzinom.

1960. Módlmy się za śp. Janinę Tarasiewicz, aby jak najszybciej mogła cieszyć się radością nieba.

1961. Módlmy się o ulgę w cierpieniu dla Zofii Olender.

1962. Módlmy się w intencji Eugenii i Lucjana o łaskę zdrowia i błogosławieństwo Boże na każdy dzień.

1963. Módlmy się o łaskę przemiany serca dla Eryka.

1964. Módlmy się za małżeństwa z naszej wspólnoty, które w maju mają rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa, aby wzajemna miłość małżonków ciągle pogłębiała się. Niech Pan Bóg błogosławi im i ich rodzinom.

1965. Módlmy się o pokój w Ziemi Świętej i innych rejonach świata, aby ludzie nie doświadczali cierpień i zniszczeń , które niesie wojna.

1966. Módlmy się za chrześcijan prześladowanych, aby umocnieni łaską Bożą wytrwali w wierze, a prześladowcy otrzymali łaskę przemiany i nawrócenia.

1967. Módlmy się w intencji Eweliny i Rafała i ich córki Marysi o dary Ducha Świętego i podjęcie właściwej decyzji życiowej.

1968. Módlmy się w intencji Aleksandra oraz Ludwika z rodziną o potrzebne łaski Boże w życiu codziennym i pomoc w rozwiązaniu zaistniałych problemów zgodnie z wolą Bożą.

1969. Prosimy o łaskę rozeznania w podjęciu ważnej decyzji przez Ewelinę Danutę oraz błogosławieństwo Boże dla wszystkich członków rodziny.

1970. Módlmy się w intencji Joanny o cud uzdrowienia i potrzebne łaski.

Intencje modlitewne można zgłaszać telefonicznie – 89 5426452 lub na adres e-mail(zakładka DIAKONIE KONTAKT – DIAKONIA MODLITWY).

Serdecznie pozdrawiamy

Halina i Janusz Chowaniec