DWDD FILII PELPLIŃSKIEJ

18.03.2017r. w Zespole Szkół Katolickich Pomnik Jana Pawła II Bydgoszczy odbył się Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych Ruchu Światło-Życie filii pelplińskiej.

W trakcie konferencji oraz na spotkaniach w grupach diakonijnych uczestnicy  próbowali odpowiedzieć na następujące pytania:

–  jak „pełniona” jest nasza diakonia?

„Nasze życie dopiero wtedy będzie miało pełny sens i pełną wartość, kiedy zrozumiemy, że ono musi stać się diakonią, służbą, dla wypełnienia odwiecznego planu Ojca, dla budowania od wieków przez Boga zamierzonej wspólnoty ludzi z Bogiem i między  sobą. To jedyna sprawa, dla której warto żyć i której trzeba służyć!” (ks. F. Blachnicki, Diakonia)

– w jaki sposób w moim środowisku formuje się do podjęcia diakonii zgodnej z wizją Założyciela?

–  jak uczyć postawy bezinteresownej służby na wzór Niepokalanej?

Lekturą przewodnią była konferencja ks. Marka Sędka Moderatora Generalnego Ruchu Światło-Życie.

Polecamy do przeczytania, nie tylko członkom diakonii, ale całej wspólnocie.

42 KO 2017 – referat programowy Moderatora generalnego(1)

Gosia i Janusz