Zakończenie Roku Pracy Rejonu Mrągowo

Zakończenie roku Pracy Domowego Kościoła Rejon Mrągowo
Dnia 29.06.14. miało miejsce zakończenie roku pracy Domowego Kościoła z Rejonu Mrągowo. Spotkanie odbyło się przy parafii Matki Boskiej Saletyńskiej w Mrągowie, za co serdeczne dzięki dla gospodarzy tego miejsca z ks. proboszczem na czele.
Uczestnikami tego Dnia Wspólnoty, oprócz rodzin z Mrągowa i Piecek, były również rodziny z Kętrzyna, z ks. Mariuszem, z kręgu pilotowanego przez parę z Mrągowa. Można szacunkowo ocenić liczbę uczestników na ok. 50 osób
Miało ono charakter Agapy pod gołym niebem, z ogniskiem i pieczeniem kiełbasy. Para Rejonowa: Ania i Rysiek rozpoczęli spotkanie w kilku słowach podsumowujących minione miesiące pracy, po czym każde obecne małżeństwo poproszone zostało o powiedzenie paru zdań o sobie.
Rozpalone ognisko świetnie nadawało się do pieczenia kiełbasy a suto zastawiony stół nęcił ciastami, ciastkami, owocami, kawą ,herbatą i napojami chłodzącymi.
Ks. proboszcz zaproponował zwiedzenie świątyni i opowiedzenie historii powstania parafii oraz wejście na taras widokowy skąd można było podziwiać panoramę Mrągowa z jeziorem Czos oraz Górą 4 Wiatrów.
Zabrzmiała gitara i zawtórował jej śpiew, który jeszcze bardziej zjednoczył uczestników i nadał spotkaniu radosny i wesoły charakter; zabawom rodziców z dziećmi towarzyszyła radość bo nie zawsze jest okazja spotkać się na świeżym powietrzu na dużym podwórku.
Niech czas wakacji będzie czasem przeżytym pożytecznie przez całe rodziny, zwłaszcza uczestniczące w rekolekcjach, abyśmy wrócili do pracy w Nowym Roku mocni i wypoczęci. Nie zapominajmy o zobowiązaniach i wierności Panu Bogu, pamiętajmy w modlitwie o Tych, co formować się będą w rekolekcjach, o organizatorach rekolekcji i wszystkich starających się o ich właściwe przeprowadzenie.
Spotykamy się na Diecezjalnym Rozpoczęciu Nowego Roku Pracy 2014/2015, w Mrągowie przy Parafii Matki Boskiej Saletyńskiej, dnia 30.08.14, o godz. 10.30.

Program Dnia Wspólnoty :

10.30  Zawiązanie Wspólnoty

10.40  Konferencja – wygłoszona przez Danutę i Krzysztofa Śramskich -parę filialną KWC

11.45  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

12.15-12.30  Przerwa -możliwość wypełnienia deklaracji krucjaty