REKOLEKCJE DOMOWEGO KOŚCIOŁA

W Olsztynie trwa Oaza Nowego Życia Domowego Kościoła.

Do WSD MW „Hosianum” na 15-dniowe rekolekcje przyjechały 22 rodziny z całej Polski, a nawet z Anglii. Do tego animatorzy i moderator. – Kościół przez liczne wspólnoty ma wiele do zaoferowania rodzinom. Ale z drugiej strony Kościół może się nieustannie od małżeństw i rodzin uczyć co to znaczy prawdziwa wspólnota na dobre i na złe, w każdym czasie, dokładnie tak, jak jest to w przysiędze małżeńskiej – zaznacza ks. Mariusz Grabas, moderator rekolekcji.

– Naszym zadaniem jako małżonków jest prowadzić siebie nawzajem do zbawienia, do Jezusa. Tutaj nabywamy wiedzę i wsparcia duchowego, jak te zadania realizować. Jest to Oaza Nowego Życia. Budujemy w sobie nowego człowieka, nowe małżeństwo, by potem iść w środowiska, w których żyjemy i dla nich być solą ziemi i światłem świata, tak jak mówił Jezus – tłumaczy Adam Czeremcha.

Joanna i Krzysztof Jankowscy na rekolekcje przyjechali z Londynu, z parafii św. Jana Ewangelisty w Putney. – Czuję się trochę jak pod jakaś kopułą – tu jest pięknie, spotykamy tu ludzi, przez których mówi Chrystus, dotyka nas Słowo, ubogacamy się duchowo, a owoce spędzonego tutaj czasu są widoczne praktycznie od razu. To jest niesamowite co się dzieje, kiedy Bóg dotyka człowieka swoją miłością. Tu jesteśmy tak blisko Boga, że nie da się patrzeć w inną stronę – opowiada Krzysztof.

Rekolekcje zakończą się w poniedziałek 17 lipca.

Łukasz Czechyra

FOTO GALERIA : http://olsztyn.gosc.pl/gal/spis/4037084.Rekolekcje-Domowego-Kosciola

za:http://olsztyn.gosc.pl/doc/4037079.Idziemy-razem-ku-zbawieniu