ZATRZYMAJ ABORCJĘ

Na terenie Archidiecezji Warmińskiej trwa akcja poparcia dla projektu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”.

Koordynatorem zbierania podpisów pod projektem „Zatrzymaj Aborcję” jest Pan Janusz Prucnal. Ks. Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński popiera akcję i udziela swojego pasterskiego błogosławieństwa. Wszystkich zainteresowanych pomocą w organizacji powyższego przedsięwzięcia prosimy o kontakt: tel. 606-980-948, e-mail: jprucnal@wp.pl.

Fragment komunikatu z 376. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski

(…)

Biskupi podtrzymują wołanie o pełną ochronę prawną dzieci poczętych jako konstytucyjne prawo do życia. Podczas zebrania plenarnego Konferencja Episkopatu Polski zapoznała się z obywatelską inicjatywą „Zatrzymaj Aborcję”, mającą na celu większą ochronę życia dziecka poczętego w perspektywie powiększającego się zakresu eugeniki prenatalnej. Biskupi polecają modlitwie tę inicjatywę i popierają zbieranie podpisów.

(…)

Podpisali Pasterze Kościoła Katolickiego w Polsce

Zakopane, 7 czerwca 2017 r.

za:http://archwarmia.pl/komunikaty-kurii/2017/lipiec/obywatelska-inicjatywa-ustawodawcza-zatrzymaj-aborcj/