FILM “BLACHNICKI – ŻYCIE I ŚWIATŁO” W KINACH

Od 15 listopada na ekranach kin oraz w TVP można będzie zobaczyć film dokumentalny “Blachnicki – życie i światło”. Film w reżyserii Iwo Kardela, został wyprodukowany przez Telewizję Polską. Autorami scenariusza są: Iwo Kardel i Jan Pospieszalski.

Film dokumentalny Blachnicki. Życie i Światło ukazuje fascynującą biografię bohatera w szerokim historycznym kontekście, począwszy od odrodzenia Polski po rozbiorach (III Powstanie Śląskie), przez II wojnę światową, prześladowania Kościoła w PRL, przez stworzenie przez ks. Blachnickiego kilkudziesięciotysięcznej wspólnoty Ruchu Światło-Życie, przyjaźń z Karolem Wojtyłą, odbiór z Danutą Wałęsową Nagrody Nobla aż po działalność emigracyjną w latach ’81-‘87 – pod hasłem Chrześcijańskiej Służby Wyzwolenia Narodów, prześladowanie przez komunistyczną agenturę i tajemniczą śmierć.

Obok wątków historycznych równie ważne dla twórców filmu jest przyjrzenie się fenomenowi skromnego księdza, który w miejscach gdzie się pojawiał, uruchamiał duchową przemianę o ogromnym społecznym wymiarze.

SEANSE:

PREMIERA: 15 listopada – KINOTEATR RIALTO – Katowice

TVP1 24 listopada, g 23.10,

TVP DOKUMENT 25 listopada, g. 21.10,

TVP Historia, 26.listopada g. 17.18,

TVP POLONIA 7 grudnia o godz. 22. 35

O pozostałych seansach będziemy informowali na bieżąco.

za: www.oaza.pl