POCZĄTEK ROKU 2022/2023 r. – PODSUMOWANIE

Życie w świetle” – nowy rok formacyjny rozpoczęty .

Nowy rok pracy 2022/23 rozpoczął się powakacyjnym inauguracyjnym spotkaniem Ruchu Światło-Życie w Nowym Kawkowie , w dniu 10.09.2022. Temat roku „Życie w świetle”.

Przywitał nas moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie ks. Krzysztof Laska . W spotkaniu Ruchu uczestniczyli członkowie oazy rodzin, oazy młodzieżowej oraz oazy osób dorosłych .

Spotkanie rozpoczęło się od świadectw uczestników rekolekcji wakacyjnych. Chętnych do dzielenia się swoimi przeżyciami było więcej niż się spodziewano . W związku z czym konieczne było wydłużenie czasu przeznaczonego na ten punkt spotkania . Osoby dzielące się swoim świadectwem mówili o swoim doświadczeniu spotkania Pana Boga podczas wakacyjnych formacji. Dzielili się swoimi wrażeniami, przeżyciami duchowymi i darami jakie otrzymali podczas rekolekcji. Umacniali obecnych ,że warto jeździć na rekolekcje aby się rozwijać i móc służyć innym i ich ubogacać . Po zakończeniu świadectw rozpoczęła się godzina odpowiedzialności.

W czasie tym świadectwem trzeźwości i trwania w KWC podzieli się uczestnicy spotkania. Przyjęto nowych członków KWC . Szli Oni ze swoimi deklaracjami w procesji do ołtarza aby je ofiarować Jezusowi . Nad Nimi modlili się inni członkowie KWC..

Po krótkiej przerwie rozpoczęła się Msza święta, której przewodnicz ks. K.Laska a kazanie wygłosił ks. Cezary Opalach. W celebracji Mszy świętej wzięli udział również inni księża moderatorzy Ruchu z naszej diecezji.

W kazaniu ks. Cezary mówił o miłości w świetle wolności, cyt.” Miłość wymaga wolności. Wolność w miłości nie jest wolna od służby. Jeżeli wierzymy w Chrystusa to musimy sobie służyć. Podejmujemy ten trud w życiu aby pokazać Bogu ,że Go kochamy.

Bóg w wolności zaprasza Maryję do współodkupienia świata. A jak ja ze swoja wolnością chcę współpracować z łaską Bożą w tym roku pracy ?Wszystko mo ale nie wszystko przynosi pożytek. Maryja uczy nas ,że nasza wolna wola jest tym co możemy ofiarować dla Jezusa .”

Ks. Cezary zasugerował ,iż w tym roku pracy możemy przyjąć postanowienia np. :

więcej uczestniczyć w Eucharystii

więcej miłości bliźniego

więcej zaangażowania w życie wspólnoty

Zakończył słowami : cyt .” Daj Boże aby inni patrząc na nas zachwycili się Bogiem „

Po zakończonej Eucharystii nastąpiło przekazanie posług par rejonowych oraz animatorów kręgów. Przyjęto również do wspólnoty DK p krąg po pilotażu

Na zakończenie spotkania odbyła się agapa.