ŚWIADECTWO Z REKOLEKCJI

W dniach 30.09-2.10.2022 r. Pan Bóg dał nam łaskę uczestnictwa w rekolekcjach dla par rejonowych w Brańszczyku, organizowanych przez filę warszawską. Rekolekcje prowadzili Beata i Krzysztof Krawczyk (para filialna) wraz z księdzem Łukaszem Andrzejczykiem z Łomży, a uczestniczyły w nich 2 pary diecezjalne, 22 pary rejonowe oraz 1 para łącznikowa.

Mimo bardzo krótkiego czasu rekolekcje te wywarły wielki wpływ na nasze małżeństwo, posługę jaką pełnimy oraz odpowiedzialność jaka na nas spoczywa. Codzienna Eucharystia, namiot spotkania przed Najświętszym Sakramentem oraz dialog małżeński były okazją do jeszcze głębszego poznania Pana Boga i Jego miłości do nas.

Konferencje wygłaszane przez parę filialną i księdza Łukasza uporządkowały wiele kwestii. Burzliwe i emocjonalne dyskusje w trakcie prelekcji świadczyły o trosce małżonków dotyczącej podjętej posługi.

Osobiście bardzo utkwiły nam w pamięci słowa księdza Łukasza, który powiedział, że jeśli uważamy, że przeprowadzimy jakąś rewolucję w powierzonym rejonie, jeśli chcemy zmienić postępowanie małżeństw, to jesteśmy w wielkim błędzie. Według Niego zostaliśmy parą rejonową przede wszystkim po to, aby samemu się nawrócić. Mimo bardzo napiętego programu był czas na rozmowy w kuluarach. Były one świetną okazją do wymiany doświadczeń, lepszego poznania i czerpania przykładów z innych rejonów.

Wielkim bogactwem było świadectwo małżeństwa Ani i Mikołaja z Wielkiej Brytanii – których posługa obejmuje ponad dwadzieścia kręgów oddalonych od siebie nawet o 500 km. Ich problemy np. z brakiem kapłanów, struktur domowego kościoła pozwoliły nam z jeszcze głębszą wdzięcznością spojrzeć na nasz rejon, gdzie dzięki Panu Bogu nie brakuje kapłanów, mamy możliwość zasięgnięcia porady u innych par rejonowych, diecezjach, filialnych.

Cały ten święty czas uporządkował wiedzę na temat odpowiedzialności pary rejonowej, umocnił przekonanie, że sługa Boży ksiądz Franciszek Blachnicki napełniony Duchem Świętym założył wspaniały Ruch, który pragnie wychowywać swoich członków do posiadania siebie w dawaniu siebie, a wypełnianie wszystkich zobowiązań (bez wyjątku) jest gwarancją udanego życia małżeńskiego i rodzinnego oraz świętości w przyszłym życiu. Chwała Panu, Justyna i Bartek