ADWENTOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY REJONU IV

Adwent – czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. Nasze wewnętrzne przygotowanie na święto. Bo życie ludzkie jest w istocie czekaniem. Zawsze czegoś oczekujemy, do czegoś dążymy” Ks. Jerzy Popiełuszko

Adwent w małżeństwie może być czasem oczekiwania na szczególne przyjście Chrystusa do naszych relacji małżeńskich. Może się wyrażać we wspólnym dążeniu małżonków, aby Bóg był coraz bardziej obecny w ich małżeństwie, aby coraz bardziej był widoczny w ich więzi małżeńskiej. Jako małżonkowie oczekujemy żywiąc nadzieję, że Ten, który przyszedł, by wszystko odnowić, narodzi się w nas na nowo i przemieni nasze małżeństwa.

Kochani aby lepiej dostrzec, że czas Adwentu może być tym szczególnym czasem przemiany w naszych rodzinach, serdecznie zapraszamy wszystkie małżeństwa Rejonu IV wraz z dziećmi dnia 10.12.2022 r do Kościoła Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Olsztynie (Dajtki) ul. Żytnia 68 na

Adwentowy Dzień Wspólnoty

Program dnia

10.00 – Zawiązanie wspólnoty i modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego

10.30 – Konferencja „Miłość małżeńska – małżeństwo i rodzina miejscem doświadczenia miłości (dawania i przyjmowania miłości)”, którą poprowadzi ks. Roman Wiśniowiecki

11.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu – indywidualne rozważanie

Słowa Bożego (Namiot Spotkania)

12.00 – Eucharystia (Obrzęd Odnowienia Przyrzeczeń Małżeńskich)

13.00 – Agapa (Kawiarenka na plebanii)

Kochani prosimy o przyniesienie ze sobą ciasta, coś słodkiego lub owoce. Na czas Konferencji, Adoracji i Namiotu spotkania, zapewniamy opiekę nad dziećmi przez diakonię wychowawczą w kawiarence na plebanii. Na wasze pociechy będą czekały gry, zabawy i wiele niespodzianek.

Ala i Jarek Dąbrowscy – para rejonowa rejonu IV

Ks. Andrzej Stankiewicz – moderator rejonu IV