DWDD WIOSNA 2023

Droga Wspólnoto !

Serdecznie zapraszamy, 

na Wiosenny Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych który odbędzie się 25 marca 2023 r w naszej Archidiecezji Warmińskiej.

Tym razem spotykamy się Wyższym Seminarium Duchownym ,, Hosianum” w Olsztynie.

Rozpoczęcie o godz. 9.30 planowane zakończenie 17.30.

Wprowadzenie

DWDD 25 marca 2023 Olsztyn 

W tym roku przypadają obchody pięćdziesięciolecia Aktu konstytutywnego Ruchu i pięćdziesięciolecia pierwszych Oaz Rodzin, które dały początek Domowemu Kościołowi. Jubileusze zazwyczaj skłaniają do refleksji i różnego rodzaju podsumowań. Dlatego w trakcie obecnego Dnia Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych chcemy zatrzymać się nad stanem naszego ruchu i poszczególnych jego wspólnot, aby bardziej skutecznie podejmować działania, które Pan nam wyznaczył. Dokonamy tego w oparciu o referat z ostatniej, 48. Kongregacji Odpowiedzialnych, wygłoszony przez Moderatora generalnego: „Jak realizujemy dziś w naszym ruchu ideę Kościoła żywego – próba oceny”. Podejmiemy również temat zaangażowania ludzi z naszego ruchu w sprawy społeczne i polityczne naszej Ojczyzny.

Ponieważ dzień naszego spotkania będzie jednocześnie dniem świętości życia, dlatego będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

Formularz do zapisów:  https://forms.gle/5ao1vsHjNaRzXnKc8

Link będzie aktywny do 22 marca. Bardzo proszę o zapisanie się do tego dnia, ułatwi to dalszą pracę gospodarzom. Każda osoba zapisuje się oddzielnie.

Proszę o przypomnienie sobie referatu Moderatora Generalnego wygłoszonego podczas tegorocznej Kongregacji Odpowiedzialnych.
Można go odsłuchać https://www.oaza.pl/transmisja-48-kongregacji-odpowiedzialnych/ (transmisja z niedzieli 26 II, czas nagrania: 2.25’10” – 2.59’30”).