DZIEŃ WSPÓLNOTY DIAKONII DIECEZJALNYCH – PODSUMOWANIE

Droga Wspólnoto.

W 1977r. Założyciel Ruchu pisząc o celach DWDD, zaznaczył, że mają one ,,inspirować organizowanie i usprawnianie pracy diakonii na szczeblu diecezjalnym i stwarzać okazję do wymiany doświadczeń w tej dziedzinie”

W sobotę 25 marca 2023r. w Święto Zwiastowania Pańskiego odbył się Wiosenny Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych, w Wyższym Seminarium Duchownym „HOSIANUM” w Olsztynie. Na to spotkanie przybyli przedstawiciele filii pelplińskiej z diecezji : gdańskiej, pelplińskiej, bydgoskiej, toruńskiej, elbląskiej,gnieźnieńskiej i  warmińskiej.

Spotkanie rozpoczął moderator diecezjalny Ruchu Światło – Życie ks.Krzysztof Laska z Archidiecezji Warmińskiej.
Modlitwę i zawiązanie wspólnoty poprowadził ks.Zenon Pipka moderator Ruchu Światło – Życie naszej
filii i Dorota i Jacek Skowrońscy para filialna.
Kasia Bublewicz – sekretarka filii przekazała informacje i powitała wszystkie diecezje.

Następnie zostaliśmy zaproszeni do wysłuchania
konferencji ,prowadzonej przez ks.Sławomira Rachwalskiego moderatora DK diecezji gnieźnieńskiej.
 Temat konferencji :
„Od ruchu eklezjalnego do żywego Kościoła”
Słuchając konferencji, każdy mógł wyjść z jakimiś przemyśleniem.
Zachęcamy do przeczytania referatu ks.Franciszka.
Udaliśmy się na Namiot Spotkania, po którym odbył się najważniejszy punkt dnia. Eucharystia pod przewodnictwem ks.Mariusza Grabasa moderatora DK Archidiecezji Warmińskiej.

Naszedł czas na wspólny posiłek, przy którym mogliśmy prowadzić rozmowy niedokończone.

Ważnym elementem DWDD są spotkania w grupach diakonijnych, a pary diecezjalne na spotkaniu kręgu filialnego.
Wiele ważnych i cennych informacji zostało przekazanych na podsumowaniu. Udaliśmy się na Nieszpory.

DZIĘKUJEMY, za gościnność ks.rektorowi, księżom moderatorom,klerykom, młodzieży, wszystkim którzy w jakikolwiek sposób  przyczynili się do przygotowania tego dnia.
Całej naszej wspólnocie serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

Alina i Jan Pilipienko- para diecezjalna