PRZYJĘCIE NOWYCH PAR DO DK

W dniu 1 kwietnia 2023 r. w parafii pw. błogosławionego Honorata Koźmińskiego w Mrągowie, podczas Rejonowej Mszy Świętej pięć małżeństw, które zakończyły etap pilotażu, wyraziło pragnienie włączenia się do Domowego Kościoła gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie i formowania się według jego zasad.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył Moderator Rejonu Mrągowo ks. Henryk Przeździecki wraz z ks. Sławomirem Sokołowskim – moderatorem kręgu oraz ks. Pawłem Grzesiakiem, którzy modlili się w intencji tych małżonków i ich rodzin oraz całej Wspólnoty Domowego Kościoła.

Małżeństwa z nowego kręgu aktywnie włączyły się w liturgię poprzez posługę muzyczną, czytania, procesję z darami.

Domowy Kościół jest wspólnotą, która prowadzi małżonków do świętości. Dziękujemy Panu Bogu za kolejne pięć małżeństw, które pójdą tą drogą. Dziękujemy Basi i Krzysztofowi Hawryluk, którzy przez półtora roku z oddaniem pełnili posługę pary pilotującej, a swoim świadectwem wiary i życia, pociągnęli powierzone im małżeństwa do włączenia się do Domowego Kościoła. Dziękujemy księdzu Sławomirowi za trud formowania i ewangelizowania nowych małżeństw oraz moderowania kręgu.

Nowym członkom DK życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego oraz bliskiej relacji z Panem Jezusem. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Justyna i Bartek Witkowscy

Zdjęcia – Michał Juźwin