WIELKOPOSTNY REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY REJONU III

Bóg się nami nie zmęczył. Przyjmijmy Wielki Post jako okres mocny duchowo, w którym Jego Słowo jest ponownie skierowane do nas: „Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli” (Wj 20, 2). Jest to czas nawrócenia, czas wolności. Sam Jezus (…) został wyprowadzony przez Ducha na pustynię, aby zostać wypróbowanym w wolności. Przez czterdzieści dni będzie On przed nami i wraz z nami: jest Synem wcielonym. W przeciwieństwie do faraona, Bóg nie chce poddanych, lecz synów. Pustynia jest przestrzenią, w której nasza wolność może dojrzeć w osobistej decyzji, by nie popaść na nowo w niewolę.
Papież Franciszek, Wielki Post 2024.

Zapraszamy wszystkich
w Niedzielę 10.03.2024r. do parafii św. Maksymiliana Kolbego ul. Dworcowa 1B w Olsztynie (parafia obok McDonald’sa przy dworcu) na Wielkopostny Dzień Wspólnoty Rejonu III

W programie:

15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego (w Kościele)

15.15 Konferencja

16:00 Eucharystia wspólnie z parafianami

16:50 Gorzkie Żale

17:30 Agapa (w gościnnych progach Domu Parafialnego)

Do zobaczenia !

Monika i Bogdan Kolz – para rejonowa rejonu III