NIEDZIELE ŚWIADECTW

„Radość ewangelii” to hasło tego roku pracy, a dla naszej wspólnoty wzmożony czas dawania świadectw

Bardzo dziękujemy ks. Cezaremu Opalachowi  a także  wszystkim małżeństwom  , które dzisiaj  (15.02) oraz tydzień temu mówiły świadectwa w Ostródzie w  parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny  i w  parafii  błogosławionych Hiacynty i Franciszkaj tj.  Grażynce i Robertowi Niedźwieckim , Kazi i Grzegorzowi Brzozowskim , Irmie i Gerardowi Kardahs oraz Asi i Pawłowi Letko.

Dziękujemy również Basi i Józkowi Jarząbek za ich gotowość do pilotowania kręgu , który dzięki „Niedzieli Świadectw” i wszystkim zaangażowanym osobom zaczyna się tworzyć.

Dziękujemy Bogu, że my też mogliśmy brać udział w tym dziele.

Otoczmy modlitwą ostródzkie małżeństwa , które są gotowe poznać naszą wspólnotę , jak również te które się jeszcze wahają.

W kwietniu organizujemy kolejne Niedziele Świadectw w Barczewie . Mają one tak jak poprzednie przybliżyć słuchaczom naszą wspólnotę i poszerzyć jej szeregi. Stąd nadal   prosimy   o świadectwo pt. „Co mi/nam daje Domowy Kościół ? Dlaczego warto się włączyć w tę wspólnotę?” Niektórzy z Was  mówili już świadectwo na ten temat. Pozostali mogą przygotować sobie taką wersję lub nieco przerobić wersję z Ewangelizacji, dodając co jakiś czas, że to, a to zawdzięczają wspólnocie Domowego Kościoła.

 Treść świadectwa   prosimy  przesyłać na adres mailowy ks. Cezarego:

moderatordiecezjalny@domowykosciol.olsztyn.pl

I bardzo prosimy o gotowość posługi  , gdy zajdzie taka potrzeba

„Tak więc ewangelizator nie powinien mieć nieustannie grobowej miny.

Odzyskajmy i pogłębmy zapał, słodką i pełną pociechy radość z ewangelizowania, nawet wtedy, kiedy trzeba zasiewać płacząc.”

Ojciec Święty Franciszek, Adhortacja Apostolska „Evangelii Gaudium”.

Dorota i Piotr Jasińscy