DIECEZJALNY DZIEŃ SKUPIENIA

Diecezjalny  Dzień Skupienia Animatorów Kręgów i Diakonii Ewangelizacyjnej

Dnia 14.05.2016r.w Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Głotowie odbyło się spotkanie animatorów i małżeństw skupionych w diakonii ewangelizacyjnej Hasłem tego spotkania było: Powiedz tak Jezusowi.

O godz. 10.30 para diecezjalna Dorota i Piotr Jasińscy zapalili świecę oazową. Wszyscy zaśpiewali pieśń do Ducha Świętego i prosili o potrzebne łaski.

Pierwszą część spotkania w formie konferencji poprowadziła para odpowiedzialna za diakonię ewangelizacyjną, Alina i Jarosław Dąbrowscy Mówili o posłudze animatorskiej i ewangelizacyjnej.

Wymienili trzy drogowskazy, aby dobrze ewangelizować:

1.postawa zawierzenia

2.postawa modlitwy

3.rekolekcje- czas naszej przemiany

Następnie trzy małżeństwa podzieliły się swoimi przeżyciami, których doświadczyły przy dawaniu świadectw.

O godz.12.00 rozpoczęła się msza święta pod przewodnictwem księdza Cezarego Opalacha, moderatora diecezjalnego Domowego Kościoła. W kazaniu nawiązał do patrona dnia, św. Macieja.

Powiedział także, że codziennie powinniśmy zadawać pytanie- do czego powołuje nas Pan Bóg? Zaznaczył również, że nasza wspólnota rozrasta się (powstają nowe kręgi). Jest to efekt Niedziel Świadectw w wielu parafiach. Po mszy św. było wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Matki Bożej. Około godz. 13-tej przybyłe małżeństwa spotkały się na wspólnej agapie.

Dzień Skupienia Animatorów i Diakonii Ewangelizacyjnej zakończył się wspólną adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Chwała Panu.

Halina i Janusz Chowaniec.