XXX LECIE

powstania pierwszego kręgu Domowego Kościoła w Mrągowie

W niedzielę 13.11.16. miała miejsce uroczysta Eucharystia w Kościele Św. Wojciecha w Mrągowie jako dziękczynienie za 30-ci lat obecności Domowego Kościoła w Mrągowie. Była to Msza Św. Koncelebrowana przez ks. Proboszcza oraz ks. Wojsława – moderatora diecezjalnego Domowego Kościoła naszej diecezji, który wygłosił okolicznościową homilię. Po Mszy Św. miała miejsce agapa w sali domu katechetycznego.

Jubilaci zaprosili uczestników do sali na poczęstunek. Był okolicznościowy tort, kawa, herbata, inne ciasta i słodycze. Bożena z Grzegorzem, pierwsza para w Mrągowie, która organizowała pierwszy krąg przedstawiła rys historyczny rozwoju Domowego Kościoła w formie prezentacji komputerowej; były też wspomnienia  Bogusławy i Kazimierza pierwszej Pary Diecezjalnej z Olsztyna. Spotkanie to pokazało wszystkim uczestnikom jak Pan Bóg pokierował rozwojem Oazy Rodzin w Mrągowie i było też okazją do wspomnień, rozmów oraz wymiany doświadczeń.

Spotkanie zakończyło się kapłańskim błogosławieństwem.

Marzenna i Grzegorz Zdanuk