SPOTKANIE OPŁATKOWE W MRĄGOWIE

 Spotkanie Opłatkowe Domowego Kościoła w rejonie  Mrągowo A.D. 2020

„Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, 

Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, 

Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny 

Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

Ten biały kruchy opłatek, pszenna kruszyna chleba,

a symbol wielkich rzeczy, symbol pokoju i nieba.

Na ziemię w noc wtuloną, Bóg schodzi jak przed wiekami.

Braćmi się znowu poczyńmy, przebaczmy krzywdy, gdy trzeba.

Podzielmy się opłatkiem, chlebem pokoju i nieba.”

Cyprian Kamil Norwid, „Opłatek” 

 

Ludzie gniazda wspólnego, któremu na imię mrągowska wspólnota Domowego Kościoła ,spotkali się w sobotę 11 stycznia Roku Pańskiego 2020 w gościnnych progach parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Mrągowie, by po raz 34 w swojej historii podzielić się wigilijnym opłatkiem i przekazać sobie wzajemnie Bożonarodzeniowe życzenia.

To w ich trakcie jako i kuluarowych rozmowach przy spożywaniu zgromadzonych na stole słodkości  zawiera się istota tego typu spotkań. Dzielimy się bowiem w życiu nie tylko chlebem, ale każdym dobrym, życzliwym słowem.  One bowiem dodają nam skrzydeł do coraz lepszego, mądrzejszego i piękniejszego  życia.

W słowie zaś przywitania przez parę rejonową Marzennę i Grzegorza oraz moderatora rejonowego ks. Adama podkreślono wagę pozostawienia przez zebranych wielu codziennych spraw i znalezieniu czasu, by wspólnie pomnażać w sobie radość z Narodzenia Jezusa Chrystusa płynącą.

Tradycyjnie wysłuchano stosownego fragmentu Ewangelii a w trakcie agapy ugoszczono Świętego Mikołaja, który dzieciom i kapłanom rozdał prezenty, po wykonaniu przez obdarowanych  artystycznego zadania 🙂

Nie zabrakło też śpiewanych gromkim głosem kolęd i pastorałek.

Miło nam było, iż na spotkaniu stawiła się para diecezjalna Ala i Janek oraz  jak jeden mąż wszyscy moderatorzy mrągowskich kręgów (ks. Wiesław Świdziński, ks. Robert Kaniowski, ks. Kazimierz Przybycień MS, ks. Henryk Przeździecki MS).

Najdłużej pozostał z nami ks. Kazimierz i to on udzielił nam końcowego błogosławieństwa życząc nam przed nim, abyśmy trzymali się zawsze razem, wszak jak mawiał Zagłoba „kupy nikt nie ruszy” 🙂

Tekst: Grzegorz Joachim Jarmużewski

Zdjęcia: Wojciech Żbikowski, Krzysztof Hawryluk, Grzegorz Zdanuk –GALERIA