VI ŚWIATOWY KONGRES RODZIN POLSKICH I POLONIJNYCH W GDAŃSKU

ZAINWESTUJ W MAŁŻEŃSTWO – ZAINWESTUJ W RODZINĘ

W dniach 15-17 września 2023 odbył się VI Światowy Kongres Rodzin Polskich i Polonijnych w Gdańsku, w którym mieliśmy zaszczyt uczestniczyć. W wydarzeniu wzięło udział około 500 Polaków z 28 krajów świata. Uczestniczyły w nim rodziny z dziećmi , osoby duchowne i konsekrowane. Ogromne bogactwo tematyki, wiele autorytetów w temacie małżeństwa i rodziny, m.in. ks. prof. hab. Robert Skrzypczak, dr Jacek Pulikowski, s. dr Maria Kwiek, mgr. Bogna Białecka, , Rafał Porzeziński oraz wielu, wielu innych. Spotkaliśmy innych członków wspólnoty Ruchu Światło Życie z innych krajów. Z naszej diecezji uczestnikami było sześć osób w tym trzy osoby z nasze wspólnoty DK . Były tam liczne prelekcje , uczestniczyliśmy w warsztatach, forach dyskusyjnych oraz spotkaniach indywidualnych i wielu innych wydarzeniach towarzyszących. Dzień zaczynaliśmy Eucharystią pod przewodnictwem ks. abp. dra. Stanisława Gądeckiego – przewodniczącego Episkopatu Polski Biskupów, kolejna pod przewodnictwem , ks. bp. dra. hab. Piotra Turzyńskiego – delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej . Kongres pokazał jak ogromna jest moc ludzi wierzących w Chrystusa , wyznających te same wartości wypływających z Ewangelii . To wspaniałe przedsięwzięcie, w którego centrum była rodzina, małżeństwo a także przesłanie iż „Pomagając sobie Pomagamy innym”. Małżeństwo i rodzina to największa wartość , którą należy chronić i dbać o nią. Chwała Panu za takie inicjatywy, do których uczestnictwa zachęcamy wszystkich , którym na sercu leży dobro nas wszystkich . Kongres pokazał ile jest mocy Boga , kiedy jesteśmy razem. Zachęcamy do wysłuchania nagrań z kongresu. Joanna i Piotr Wajler.

DZIEŃ 1, Piątek

DZIEŃ 2, Sobota