SPOTKANIE OPŁATKOWE DK REJONU MRĄGOWSKIEGO 2024

Spotkanie opłatkowe rejonu mrągowskiego Domowego Kościoła Anno Domini 2024

W drugą niedzielę Roku Pańskiego 2024 wspólnota Domowego Kościoła Rejonu Mrągowo przeżywała swoje spotkanie opłatkowe, podobnie jak w roku ubiegłym, w gościnnych progach parafii Matki Bożej Różańcowej w Pieckach.

W pierwszej części uczestniczyliśmy wraz ze wspólnotą parafialną we Mszy Świętej, w której posługę liturgiczną podjął ponownie miejscowy krąg. Proboszcz ks. Eugeniusz Pipała, a zarazem moderator, w słowie wprowadzenia zwrócił uwagę na to, aby Boża miłość promieniowała poprzez nas na otaczający nas świat, który bardzo dziś jej potrzebuje. Pełniący obowiązki wikariusza ks. Michał Ułanowski natomiast, w wygłoszonej homilii, podkreślił fakt, że człowiek, który skieruje się w stronę Chrystusa, osiąga pokój serca i odzyskuje sens swojego życia.

W znanej nam już dobrze sprzed roku sali parafialnej para rejonowa serdecznie przywitała licznie zebranych a szczególnie styczniowych jubilatów małżeńskich. Po odczytaniu wigilijnego fragmentu Ewangelii i podzieleniu się opłatkiem był czas na agapę, miłe rozmowy, śpiew kolęd a nawet zdjęcia najmłodszych z przybyłym z świątecznymi prezentami Świętym Mikołajem.

Umocnieni wzajemną radością i pobłogosławieni przez gospodarza miejsca powróciliśmy do swoich, odległych niekiedy, miejsc oazowej formacji.

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Joachim Jarmużewski