NARODOWY MARSZ ŻYCIA W WARSZAWIE 2024 – PODSUMOWANIE

Narodowy Marsz Życia w Warszawie Anno Domini 2024

Kilkunastu osobom ze wspólnoty Domowego Kościoła w archidiecezji warmińskiej dane było w słoneczną i ciepłą niedzielę 14 kwietnia Roku Pańskiego 2024 uczestniczyć w Narodowym Marszu Życia w Warszawie, pod hasłem „Niech żyje Polska!”.

Miały one możliwość doświadczenia międzypokoleniowego zaangażowania się w obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci, przemierzającej drogę z Placu Zamkowego do Placu Trzech Krzyży, Krakowskim Przedmieściem, rozentuzjazmowanej rzeszy ludzi.

Na szczególną uwagę zasłużyły w niej dzieci, młodzież i matki w błogosławionym stanie. Śpiewane pieśni, wznoszone okrzyki, powiewające w powietrzu chorągwie, niesione transparenty i baloniki oraz nastrojowa muzyka, pozostaną zapewne na długo w ich pamięci.

W dobie toczących się w Polsce debat sejmowych, przeciwnych cywilizacji życia, padło w stolicy Polski wiele ważnych słów z ust wielu ważnych osób. Warto do nich sięgać i czerpać z nich inspiracje do tego, aby marsz trwał nadal w zatroskanych o los każdego poczętego człowieka sercach.

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Joachim Jarmużewski