DZIEŃ SKUPIENIA DIAKONI EWANGELIZACJI – PODSUMOWANIE

Kochana Wspólnoto

 

Kończy się już kolejny rok formacyjny Domowego Kościoła – jest to więc czas podsumowań, wyciągania wniosków i planowania następnego roku pracy, jednocześnie. Również Diakonia Ewangelizacji naszej Diecezji, pod czułą opieką Aliny i Jarosława Dąbrowskich oraz ks. Cezarego Opalacha, spotkała się 18.05.2024 w parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Olsztynie (Dajtki), aby oddać Bogu chwałę za wszystkie dzieła, jakie Pan Bóg pozwolił dokonać, służąc drugiemu człowiekowi.

Spotkanie rozpoczęła konferencja ks. Kazimierza Kieszka nt. “Afryka rozszarpana – Idzie szariat – Europa dla Chrystusa”. Prelegent przybliżył uczestnikom spotkania problemy, z jakimi stykają się ludzie wierzący w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Mówił o różnicach pomiędzy afrykańskim a europejskim stylem życia, o pracy misjonarza, o wyzwaniach afrykańskiego świata w świetle szerzenia wiary w Chrystusa. Nie tylko przybliżyło to spotkanie nam afrykański Kościół, tak inny od naszego, ale również pokazało, jak trudna i pełna wyzwań, a czasami i kreatywności potrafi być praca misjonarza. Nie zabrakło również historii pełnych humoru związanych z posługą ewangelizacji.

Ci z nas, którzy nie nasycili się wystarczająco spotkaniem z ks. Kazimierzem, mogli posłuchać jego kazania, podczas Mszy Św. celebrowanej przez ks. Cezarego. Była to nie tylko możliwość do oddania Bogu Chwały, ale również do okazania naszej wdzięczności za pracę misyjną, podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu i krótkiego uwielbienia. Słowa z serca płynące od naszego prelegenta, które skierowane były do naszej wspólnoty Domowego Kościoła, zachęcały nas do większej aktywności misyjnej na naszej warmińskiej ziemi. Ksiądz Kazimierz dodał nam otuchy i pewności, że małżeństwa formujące się w Ruchu Światło- Życie są powołane do niesienia wiary, z odwagą i radością. A nie powinniśmy się lękać, bo naszym wzorem w posłudze ewangelizacji jest najlepsza misjonarka, powołana przez Boga – Maryja, nasza Matka Boża Gietrzwałdzka.

Dzień Skupienia zakończyła Agapa, gdzie mogliśmy ucieszyć się swoją obecnością i podzielić radościami wypływającymi z posługi w diakonii.

 

Agnieszka i Grzegorz Majsterek