MAJÓWKA REJONU KATEDRA – 24.05.2015 r.

Tegoroczna Majówka odbyła się w Niedzielę Zesłana Ducha Świętego 24.05.2014r. przy parafii Księży Werbistów p.w. św. Arnolda. Proboszcz parafii ojciec Stanisław Zyśk, podobnie jak w zeszłym roku, z otwartym sercem udostępnił nam swój Kościół i teren przykościelny.
Majówkę rozpoczęliśmy Mszą św. , którą sprawował moderator naszego Kręgu x. profesor Marian Machinek. Po Mszy św. wspólnie przygotowaliśmy miejsce spotkania na świeżym powietrzu pośród drzew i rozśpiewanych ptaków przy słonecznej pogodzie.
Przybyli przedstawiciele wszystkich ośmiu kręgów oraz trzy małżeństwa z pilotowanego kręgu i Para Diecezjalna. Ponieważ nie wszystkie małżeństwa znały się oraz przybyły też nowe, animatorzy przedstawiali swoje kręgi i małżeństwa. Prezentacje były okraszone dowcipami, żartami oraz śpiewem przy dźwięku dwóch gitar, których struny były szarpane przez x. Mariana i Beatę. Struny były tak szarpane, że pod koniec spotkania jedna z nich w gitarze x. Mariana zerwała się, co nie przeszkodziło w dalszej grze na pięciu strunach 🙂
Był też czas wolny w którym małżeństwa mogły wzajemnie bliżej ze sobą porozmawiać zaś dzieci i młodzież (niestety nie było jej zbyt wiele) mogły pobawić się, pograć, pośpiewać.
„Diakonia grillowa” – której szefował Jarek – zapewniła nam wspaniałą ucztę.
Czas spędzony razem we wspólnocie minął szybko. Spotkanie zakończyliśmy modlitwą słowami Litanii Loretańskiej przed kapliczką z figurką Matki Bożej Fatimskiej.
Łucja i Andrzej Grabowscy
Para rejonowa Rejonu Katedra DK