NARODOWY MARSZ ŻYCIA W WARSZAWIE 2024

Jeśli uważasz, że ciąża to nie choroba, aborcja to nie lekarstwo, chłopak to nie dziewczyna, a dziecko to nie „pasożyt”, to przyjdź na Narodowy Marsz Życia !

Już niebawem nasza stolica stanie się miejscem manifestacji na rzecz życia i rodziny, wiary i wierności, wolności i niepodległości. Zapraszamy wszystkich na Narodowy Marsz Życia 2024, który wyruszy 14 kwietnia pod hasłem „Niech żyje Polska!”.

Tegoroczna manifestacja na rzecz życia, zorganizowana przez Fundację Świętego Benedykta, rozpocznie się na Placu Zamkowym w Warszawie o godzinie 12.30, 14 kwietnia. Nasze Stowarzyszenie jest partnerem tego wydarzenia, które cieszy się honorowym patronatem ze strony Konferencji Episkopatu Polski.

Link do strony: Narodowy Marsz Życia 2024: Niech żyje Polska!

Narodowy Marsz Życia wznosi się jako głos w obronie życia, rodziny, wiary, wolności i niepodległości. To nie tylko manifestacja wartości, ale także solidarność z tymi, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Zwłaszcza z nienarodzonymi dziećmi zagrożonymi aborcją oraz tymi, którym nie było dane się narodzić.

Wybór daty na 14 kwietnia, w Narodowe Święto Chrztu Polski, nie jest przypadkowy. Oznacza to manifestację wdzięczności i odpowiedzialności za dziedzictwo, teraźniejszość i przyszłość chrześcijańskiej Polski. Hasło “Niech żyje Polska!” wyraża pragnienie, aby Polska żyła w duchu rodzin, dzieci, suwerennych ojczyzn i kultury opartej na wierze, nadziei i miłości.

W obliczu wyzwań, jakie stoją przed Polską w kontekście cywilizacji życia i praw rodziny, Narodowy Marsz Życia jest wyrazem wspólnej odpowiedzialności. Społeczna i duchowa przyszłość Ojczyzny waży się teraz.

Dziś, gdy wielu Polaków uznało, że naród porzucił sprawę cywilizacji życia i praw rodziny, całe dziedzictwo świętego Jana Pawła II, konieczny jest nowy zryw odpowiedzialności. Waży się społeczna i duchowa przyszłość Ojczyzny. Dlatego nikt nie powinien pozostać z boku z opuszczonymi rękoma.

Niech ten marsz stanie się widocznym sygnałem dla świata, że Polska – naród rodzin – pragnie żyć.

za : https://pro-life.pl/zapraszamy-na-narodowy-marsz-zycia-2024/
       https://www.facebook.com/narodowymarszzycia