PEREGRYNACJA FIGURY MARYI

Kochani,

W dniu 08.12.2018 r. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny rozpoczęliśmy peregrynację figury Maryi – Niepokalanej. Pragniemy aby odwiedziła ona wszystkie rodziny z Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji. Jako pierwszy figurę gości Rejon Odkupiciel. Przyjęliśmy, że figura  w jednej rodzinie pozostanie przez dwa dni. Wraz z figurą Maryi będzie peregrynować różaniec oraz pamiątkowa kronika, w której prosimy umieszczać myśli, odczucia, przeżycia związane z pobytem figury w rodzinie.

Figura Maryi ma swoją blisko 30-letnią historię. Została zakupiona w latach osiemdziesiątych minionego stulecia na potrzeby rekolekcji wakacyjnych przez ówczesną parę diecezjalną Domowego Kościoła – Elę i Bolka Kochańskich oraz Księdza Moderatora Diecezjalnego Romana Wiśniowieckiego. Poza rekolekcjami można ją było zobaczyć podczas dni skupienia, spotkań opłatkowych, rozpoczęcia bądź też zakończenia roku pracy formacyjnej. Przez pozostały czas figura cieszyła swoją obecnością rodziny kolejnych par diecezjalnych zajmując w ich mieszkaniach honorowe miejsce.

Chcielibyśmy aby każde małżeństwo, każda rodzina z Domowego Kościoła mogła również przeżywać radość płynącą z obecności figury Maryi w ich domach. Niech obecność Maryi przyniesie rodzinom pojednanie, ożywienie życia rodzinnego oraz religijnego.

„O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy…”

Gosia i Janusz Szczerba